Posucha w informatycznym biznesie

autor: Sylwia Czubkowska31.10.2016, 07:45; Aktualizacja: 31.10.2016, 08:18
komputer-haker-internet

Choć trwa już trzeci rok unijnej perspektywy 2014–2020, finansowane z nowej puli inwestycje w informatyzację wciąż nie ruszyły pełną parą.źródło: ShutterStock

8 tys. zamówień wartych łącznie 3 mld zł – tak przedstawia się tegoroczny rynek publicznych przetargów na systemy, sprzęt IT i jego utrzymanie. Imponująco? Nie. Rok temu było to 5 mld zł.

Zastój w przetargach na IT

Zastój w przetargach na IT

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Choć trwa już trzeci rok unijnej perspektywy 2014–2020, finansowane z nowej puli inwestycje w informatyzację wciąż nie ruszyły pełną parą. Jak wynika z wyliczeń PressInfo, które zbiera dane o przetargach z biuletynów informacji publicznej, przez trzy kwartały tego roku urzędy i inne instytucje rozstrzygnęły zaledwie 8 tys. przetargów związanych z IT. W ubiegłym roku w tym samym okresie było ich ponad 11,6 tys. Podobnie jest z wartością zamówionych na rynku nowych usług i sprzętu. W tym roku wyniosła ona 2,96 mld zł, podczas gdy przed rokiem było to 5,21 mld zł.

To świadoma polityka resortu cyfryzacji. – Odkąd objęłam urząd, było jasne, że przyszedł koniec wydawania dotacji dla samego ich wydawania. Mieliśmy za dużo przykładów drogich, niefunkcjonujących i właściwie niepotrzebnych systemów, byśmy mogli sobie pozwolić na kolejne tego typu wydatki. Dlatego tak ostro przesiewamy i oceniamy wszystkie propozycje nowych systemów IT dla administracji trafiające na komitet ds. cyfryzacji – mówi DGP minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Wspomniany komitet od początku roku opiniował 16 projektów planowanych do współfinansowania w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Tylko 10 z nich uzyskało pozytywną ocenę i tym samym zielone światło do dalszych prac nad nimi.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane