CETA: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-Kanada, a powinniście

autor: Lidia Raś02.10.2016, 18:30; Aktualizacja: 09.10.2016, 08:52
CETA Kanada UE

10 rzeczy, których nie wiecie o umowie CETAźródło: ShutterStock

W sierpniu 2014 r. zakończyły się negocjacje w sprawie CETA - kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej. W grudniu 2015 roku Komisja Europejska podała do wiadomości publicznej swój mandat do negocjacji, a 23 września 2016 roku w Bratysławie, podczas nieoficjalnego spotkania europejskich ministrów ds. handlu, padły wstępne deklaracje na temat jej przyjęcia. Ministrowie byli „za”. Protestujące w Bratysławie organizacje pozarządowe – „przeciw”. Ale z nimi ani teraz, ani wcześniej nie rozmawiano, podobnie jak w przypadku ACTA i TTIP. 27 października na szczycie Unia Europejska-Kanada, może dojść do parafowania umowy CETA. Czy i w jakim stopniu decyzja ta może wpłynąć na obywateli? Czy ta umowa będzie korzystna także dla nich, czy wyłącznie dla wielkich firm ponadnarodowych?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (106)

  • x(2016-10-02 19:34) Zgłoś naruszenie 37719

    Czy Morawiecki to czytał? Dlaczego popiera zawarcie CETA? Chyba pora umierać. Tylko dzieci niech szybko uciekają z tego kraju.

    Pokaż odpowiedzi (11)Odpowiedz
  • Olek(2016-10-02 19:47) Zgłoś naruszenie 63722

    Będziemy Meksykiem Europy... A tym czasem rzucono społeczeństwu temat zasłonę dymną: aborcja

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • ASIK(2016-10-02 20:31) Zgłoś naruszenie 7915

    TO tylko my POLACY w to wchodzimy. O rety......

    Odpowiedz
  • sa(2016-10-02 21:19) Zgłoś naruszenie 1694

    Czy ta UE coś robi dobrego dla nas czy tych dec. UE przekonują i mają rację lobbiści korpo z dużą kasą. Rządy państw ulegają presji korpo USA ???.

    Odpowiedz
  • eew(2016-10-02 23:02) Zgłoś naruszenie 2667

    wysłać Morawieckiemu ten art. faxem, niech nabierze kontaktu z rzeczywistością

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anon(2016-10-03 01:20) Zgłoś naruszenie 17712

    Pora stanac do walki. Proponuje atak na krajowe telewizje i strony rzadowe. A tak na serio kto moze z tym walczyc jak nie my Polacy ACTA obalilismy to tez obalimy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mizder(2016-10-03 02:15) Zgłoś naruszenie 31914

    To nie są żarty. To jest walka o przetrwanie Narodu Polskiego. Sugeruję robić to samo co Żydzi. Jednoczyć się i przestać w wyniku manipulacji wrogów Polski, skakać sobie do gardła. Negatywne konsekwencje działań kolejnej mafijnej partii rządzącej dotkną nawet tych, co zawsze odpowiadają: "mam to w ************ A swoją drogą, czy idioci przeżyją? Przecież do 2050 roku ma nas być Polaków, jedynie 8 mln 300 tyś. Kto się załapie na niewolnika, będzie żył, kto nie ....... Pytanie, czy ten kto przeżyje, to będzie mądry niewolnik, czy niewolnik idiota?

    Odpowiedz
  • czytelnik(2016-10-03 07:24) Zgłoś naruszenie 27111

    Zachód wykiwa nas tak jak to robił wielokrotnie w przeszłości.... Mówią o zniesieniu barier celnych a chcą podpisać CETA w którym korporacja jest zrównana z państwem -vide arbitraż. ....3xNIE dla CETA

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-10-03 10:39) Zgłoś naruszenie 1036

    Było : róbta co chceta . Jest : nie róbta nas w ch.CETA .

    Odpowiedz
  • zenek(2016-10-03 13:16) Zgłoś naruszenie 1516

    Co to za "Panstwo:)" ta Unia europejska i kto dal jej takie prawa? Dlaczego w tak waznych sprawach jak kultura przemyslowa i rolna Europy ma przejmowac reguly i technologie Kanadyjskie? Kim sa ludzie zarzadezajacy UE? Czytalem w internecie dosc szerokie opracowanie na temat organzacji (tajnej) do, ktorej naleza niektorzy decydenci z UE i to oni wioda nas w kierunku zapanowania nad narodami Europy przez Holdingi i kilku ludzi przedstawicieli olbrzymich firm farmaceutycznych majacych w swoich rekach wiekszosc swiatowego zasobu finansowego. Nie chce wymieniac naz2wisk tych ludzi, ale nie trudno sie domyslec, bo nawet i z Polski swa tacy, ktorzy sa na ich uslugach. Na nic nasze protesty bo oni i tak zrobia co beda chcieli i jak bedzie taka potrzeba to nas zrujnuja w jednym roku i zaden trybunal nasnie obroni bo one sa w ich rekach. To nie jest mafia bo to organizacja ponadnarodowa, ktora albo ma w swoich szeregach ludzi decydentow, albo ma wplyw na innych. Nikt sie nie odwazy im sie przeciwstawic. To co sie dzieje u nas w kraju teraz to pikus co nas czeka. Zarowno TK z Panem Rzeplinski, czy aborcja i plan Morawieckiego maja takie znaczenie ja zeszloroczny snieg. Moge tylko przylac komus jak mi sie uda i oni mi tego njie zabronia, ale jak to bedzie ich osoba to zgnije w kryminale, albo odrazu zamieszkam metr pod ziemia. Tyle mamy do powiedzenia. Powtarzam bez konca, ze wyszlismy spod okapu po rynne. Powierzchownie nastapila poprawa, ale jak widac z roku na rok nasza uciecha bedzie bladla. PiS czy PO z N to nic wobec tego comoze nastapic. Te traktaty, umowy to zaslona dymna dla mas, aby zrobic wrazenie, ze ktos sie na cos zgodzil. Zycze zdrowka

    Odpowiedz
  • mafia(2016-10-03 13:47) Zgłoś naruszenie 1926

    Bankiersko korporacyjna mafia chazarska przekupila wiekszosc europejskich politykow ktorzy zniszcza spoleczenstwa aby dac wieksze prawa korporacjiom. Jesli sie nie zjendoczymy i nie powstrzymamy politykow to nas pogrzebia.

    Odpowiedz
  • Kasia(2016-10-04 10:22) Zgłoś naruszenie 1749

    chyba najwyższy czas wyjsć na ulice!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • niuti(2016-10-04 13:36) Zgłoś naruszenie 648

    sie bedzie działo...."Bracia" z Bliskiego Wchodu wreszcie powoli zdobędą swiat ;/

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Cat(2016-10-04 14:25) Zgłoś naruszenie 8210

    To całe GMO to paskudztwo polskie jednak jest najlepsze

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Konkretnie o CETA(2016-10-04 14:28) Zgłoś naruszenie 11

    https://www.youtube.com/watch?v=YSNyJM5LsOU

    Odpowiedz
  • nina(2016-10-04 14:43) Zgłoś naruszenie 865

    najpierw wydymał nas zachód a teraz kanada polak jak się by nie obracał zawsze ma plecy z tyłu i zawsze dostaje wszyscy politycy robili nam eldorado tylko normalności nikt nie zaprowadził ,politycy są naiwni jak dzieci nie potrafią nawet dopłat rolniczych wyrównać z zachodnimi nie będą się narażać babci merkel

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Oburzony(2016-10-04 15:20) Zgłoś naruszenie 11111

    Europa już jest 51 stanem USA a bedzie jeszcze gorzej.

    Odpowiedz
  • Jeremi(2016-10-04 21:42) Zgłoś naruszenie 1566

    Dlaczego nic o tym w Dzienniku Telewizyjnym nie słychać?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • szluss(2016-10-04 21:44) Zgłoś naruszenie 1403

    Na tym polega globalizacja! Jesli tego sobie narody nie uzmysłowia, to Panstwa jako organizacje polityczne poszczeglnych narodów nie beda miec zupełnie nic do powiedzenia! Juz teraz w wielu przypadkaCH GANGSTERSKIE wielkie firmy USA wypijaja naszą krew bo narzucaja rzadom swoje wymagania i wygrywają przed sądami (oczywiscie zachodniej demokracji!!!) sprawy odszkodowan! Pracownik, niezaleznie czy to Francuz, Belg , Hiszpan itd ma pracowac na tych miedzynarodowych gangsterów. Rzad narodowy ma go do tego organizowac, a nie moze chronic! Dlatego bardziej swiadome społeczenstwa zachodnie probuja sie bronic przed tymi umowami, ale Polacy to sprowadzona do zerowego poczucia swoich praw gromada, bez poczucia mozliwosci i potrzeby samoobrony! Ciemnocie wydaje sie, ze PiS ich ochroni przed ponadnarodowymi korporacjami /złodziejami, ktorzy wprowadzaja prawa dla własnych zyskow, a rzady krajowe maja je tylko przyklepac! A że przyklepia to pewne, bo to rzadzi pieniadz a nie PiS! Do czego doszlismy!!

    Odpowiedz
  • raf(2016-10-05 06:19) Zgłoś naruszenie 964

    Garstka ludzi u sterów, liżąca tyłki korporacją spije śmietankę a reszta niech się cieszy z ich wyboru

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz