statystyki

Kapitał z Bliskiego Wschodu chce wydać na hotele nawet 1 mld zł

autor: Małgorzata Kwiatkowska, Patrycja Otto20.09.2016, 07:56; Aktualizacja: 20.09.2016, 08:05
W grę wchodzi budowa dwóch sieci, każda liczyłaby po osiem hoteli z przynajmniej 100 pokojami każdy, w standardzie czterech gwiazdek. Oznacza to nakłady na poziomie ok. 800 mln – 1 mld zł – wyjaśnia Jacek Piasta.

W grę wchodzi budowa dwóch sieci, każda liczyłaby po osiem hoteli z przynajmniej 100 pokojami każdy, w standardzie czterech gwiazdek. Oznacza to nakłady na poziomie ok. 800 mln – 1 mld zł – wyjaśnia Jacek Piasta.źródło: ShutterStock

W branży hotelarskiej zaczyna się hossa podobna do tej, jaka miała miejsce przed Euro 2012. W pierwszym półroczu z noclegów w hotelach, motelach i pensjonatach skorzystało 13,4 mln polskich i zagranicznych turystów, o 11,3 proc. więcej niż przed rokiem.

Trzy gwiazdki rosną najmocniej

Trzy gwiazdki rosną najmocniej

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W ścisłym sezonie, według wstępnych wyliczeń ekspertów, dynamika ta była jeszcze większa i sięgnęła przynajmniej 15 proc. Oznaczałoby to, że w samym lipcu i sierpniu z krajowej bazy noclegowej skorzystało ok. 7,5 mln osób.

Lepsza koniunktura znajduje odzwierciedlenie w wynikach firm działających w tym sektorze. Orbis informował niedawno, że w pierwszym półroczu jego hotele w Polsce osiągnęły przychody ze sprzedaży na poziomie 404,8 mln zł, o 6,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk firmy wzrósł z 53,3 mln zł do 71,4 mln zł. J.W. Construction, deweloper, który działa również w branży hotelarskiej, pochwalił się ograniczeniem w tym okresie strat na tej działalności do 0,6 mln zł, z 1,75 mln zł rok wcześniej.

Poprawa nie umknęła uwadze inwestorów, którzy wracają na ten rynek.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane