statystyki

W sierpniu przemysłu odżył, sprzedaż detaliczna ma się coraz lepiej

autor: Łukasz Wilkowicz20.09.2016, 07:56; Aktualizacja: 20.09.2016, 08:03
W sierpniu przemysłu odżył, sprzedaż detaliczna ma się coraz lepiej

W sierpniu przemysłu odżył, sprzedaż detaliczna ma się coraz lepiejźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Produkcja sprzedana przemysłu była w sierpniu o 7,5 proc. większa niż rok wcześniej – podał Główny Urząd Statystyczny. Dane oznaczają powrót do wzrostów – w lipcu sprzedaż firm przemysłowych była realnie o ponad 3 proc. mniejsza niż rok wcześniej (o tym spadku zadecydowała głównie mniejsza liczba dni roboczych niż rok wcześniej).

Wśród branż, które w sierpniu radziły sobie najlepiej, byli producenci wyrobów tekstylnych (wzrost o 31 proc. w skali roku), wytwórcy z kategorii „pozostały sprzęt transportowy” (23,8 proc.) czy aut i przyczep (20,2 proc.). Nie są to jednorazowi liderzy. Jeśli porównać sierpniowe wyniki z poziomem produkcji z początku 2010 r., produkcja tkanin i odzieży notuje największy wzrost – o 62 proc. W czołówce jest także produkcja pozostałego sprzętu transportowego (tu sprzedaż urosła o ponad 50 proc.).

W tym roku w najlepszej kondycji są producenci dóbr konsumpcyjnych. Nie ma w tym nic dziwnego – biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży detalicznej. W sierpniu była ona realnie o 7,8 proc. wyższa niż rok wcześniej. To najwyższy wzrost od 4,5 roku.


Pozostało 36% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane