Polimex-Mostostal czeka na zastrzyk finansowy

autor: Karolina Baca-Pogorzelska15.09.2016, 07:45; Aktualizacja: 15.09.2016, 08:21
finanse, pieniądze, bank

Jeszcze nie zapadła decyzja, czy będzie to przejęcie, czy dokapitalizowanieźródło: ShutterStock

Kontrolowane przez Skarb Państwa spółki energetyczne i Towarzystwo Finansowe Silesia rozważają inwestycję w budownictwie.

PGE, Enea, Tauron, Energa, PGNiG Termika oraz TF Silesia sprawdzają możliwość zaangażowania w grupie Polimex-Mostostal – wynika z informacji DGP. Nie jest to jednak due diligence, ponieważ nie zapadła decyzja o tym, czy będzie to przejęcie, czy dokapitalizowanie – podwyższenie kapitału z rozwodnieniem akcjonariatu.

„Decyzje dotyczące zaangażowania w konkretne projekty inwestycyjne należą do kompetencji organów korporacyjnych spółek” – usłyszeliśmy w resorcie energii.

Polimex-Mostostal to spółka, która ma za sobą kilka trudnych lat. Najkrócej mówiąc – budowlany gigant wziął na siebie zbyt wiele, m.in. przed Euro 2012, a potem dostał zadyszki. Firmie kilka lat temu groziła nawet upadłość, jednak porozumiała się z wierzycielami, przeszła proces restrukturyzacji – m.in. zwolniła ok. 10 tys. ludzi (w całej grupie kapitałowej) – i wróciła do gry. Dziś realizuje m.in. prace na budowie nowego bloku elektrowni Kozienice należącej do Enei, jest podwykonawcą budowy bloków elektrowni Opole należącej do PGE.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane