statystyki

Polimex-Mostostal czeka na zastrzyk finansowy

autor: Karolina Baca-Pogorzelska15.09.2016, 07:45; Aktualizacja: 15.09.2016, 08:21
finanse, pieniądze, bank

Jeszcze nie zapadła decyzja, czy będzie to przejęcie, czy dokapitalizowanieźródło: ShutterStock

Kontrolowane przez Skarb Państwa spółki energetyczne i Towarzystwo Finansowe Silesia rozważają inwestycję w budownictwie.

PGE, Enea, Tauron, Energa, PGNiG Termika oraz TF Silesia sprawdzają możliwość zaangażowania w grupie Polimex-Mostostal – wynika z informacji DGP. Nie jest to jednak due diligence, ponieważ nie zapadła decyzja o tym, czy będzie to przejęcie, czy dokapitalizowanie – podwyższenie kapitału z rozwodnieniem akcjonariatu.

„Decyzje dotyczące zaangażowania w konkretne projekty inwestycyjne należą do kompetencji organów korporacyjnych spółek” – usłyszeliśmy w resorcie energii.

Polimex-Mostostal to spółka, która ma za sobą kilka trudnych lat. Najkrócej mówiąc – budowlany gigant wziął na siebie zbyt wiele, m.in. przed Euro 2012, a potem dostał zadyszki. Firmie kilka lat temu groziła nawet upadłość, jednak porozumiała się z wierzycielami, przeszła proces restrukturyzacji – m.in. zwolniła ok. 10 tys. ludzi (w całej grupie kapitałowej) – i wróciła do gry. Dziś realizuje m.in. prace na budowie nowego bloku elektrowni Kozienice należącej do Enei, jest podwykonawcą budowy bloków elektrowni Opole należącej do PGE.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane