statystyki

Rząd Korei już nie pomaga swoim. Unijny rachunek za pomoc Dublina dla Apple

autor: _05.09.2016, 07:46; Aktualizacja: 05.09.2016, 08:38
Komisja Europejska uznała, że w latach 2003–2014 Irlandia bezprawnie zgodziła się na obniżenie koncernowi Apple podatku dochodowego i nakazała mu zapłacić 13 mld euro plus odsetki.

Komisja Europejska uznała, że w latach 2003–2014 Irlandia bezprawnie zgodziła się na obniżenie koncernowi Apple podatku dochodowego i nakazała mu zapłacić 13 mld euro plus odsetki.źródło: ShutterStock

Sebastian Klimek zrezygnował z zasiadania w zarządzie PZU. Powodów odejścia nie podano, wiadomo jednak, że Klimek był skonfliktowany z prezesem ubezpieczyciela Michałem Krupińskim. Komisja Europejska uznała, że w latach 2003–2014 Irlandia bezprawnie zgodziła się na obniżenie koncernowi Apple podatku dochodowego i nakazała mu zapłacić 13 mld euro plus odsetki. To nie jedyne zmiany na rynkach finansowych.

Mniej konfliktu w PZU.  W czerwcu PZU złożyło na Klimka doniesienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodziło o korzystanie przez członka zarządu firmy ubezpieczeniowej z luksusowych aut należących do jednej z kancelarii odszkodowawczych (biznes kancelarii polega na dochodzeniu świadczeń od ubezpieczycieli). W drugiej połowie sierpnia pojawienie się w centrali funkcjonariuszy CBA spowodowało przerwę w posiedzeniu zarządu jednej z największych krajowych spółek.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane