statystyki

Rząd Korei już nie pomaga swoim. Unijny rachunek za pomoc Dublina dla Apple

autor: _05.09.2016, 07:46; Aktualizacja: 05.09.2016, 08:38
Komisja Europejska uznała, że w latach 2003–2014 Irlandia bezprawnie zgodziła się na obniżenie koncernowi Apple podatku dochodowego i nakazała mu zapłacić 13 mld euro plus odsetki.

Komisja Europejska uznała, że w latach 2003–2014 Irlandia bezprawnie zgodziła się na obniżenie koncernowi Apple podatku dochodowego i nakazała mu zapłacić 13 mld euro plus odsetki.źródło: ShutterStock

Sebastian Klimek zrezygnował z zasiadania w zarządzie PZU. Powodów odejścia nie podano, wiadomo jednak, że Klimek był skonfliktowany z prezesem ubezpieczyciela Michałem Krupińskim. Komisja Europejska uznała, że w latach 2003–2014 Irlandia bezprawnie zgodziła się na obniżenie koncernowi Apple podatku dochodowego i nakazała mu zapłacić 13 mld euro plus odsetki. To nie jedyne zmiany na rynkach finansowych.

Mniej konfliktu w PZU.  W czerwcu PZU złożyło na Klimka doniesienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodziło o korzystanie przez członka zarządu firmy ubezpieczeniowej z luksusowych aut należących do jednej z kancelarii odszkodowawczych (biznes kancelarii polega na dochodzeniu świadczeń od ubezpieczycieli). W drugiej połowie sierpnia pojawienie się w centrali funkcjonariuszy CBA spowodowało przerwę w posiedzeniu zarządu jednej z największych krajowych spółek.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane