statystyki

Woś o książce Deatona: Albo będzie lało, albo będzie grzało

autor: Rafał Woś02.09.2016, 07:11; Aktualizacja: 02.09.2016, 09:26
Rafał Woś

Rafał Wośźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Ekonomiczny noblista z 2015 r. Angus Deaton został przetłumaczony i wydany po polsku. Jego pełen zastrzeżeń i wątpliwości styl nie do każdego pewnie trafi. Gdy prawie rok temu Deaton dostał Nagrodę Banku Szwecji (zwaną potocznie Noblem z ekonomii), to zgodnie z tradycją musiał odpowiedzieć na parę pytań zadanych przez zgromadzonych w Sztokholmie dziennikarzy. Jedna z reporterek zapytała więc szkockiego ekonomistę, dlaczego to akurat on zgarnął nagrodę.

Pytanie (w sposób pewnie niezamierzony) zabrzmiało trochę bezczelnie. Ale w gruncie rzeczy było trafne. Tak się bowiem składa, że wśród ekonomistów zajmujących się modnym ostatnio tematem nierówności łatwo znaleźć więcej „mocniejszych” nazwisk. I nie mówię tu o Pikettym czy Saezie, których noblowski czas jeszcze nadejdzie. Ale choćby o Brytyjczyku Anthonym Atkinsonie, który był na polu ekonomicznych badań nad nierównościami pionierem. Albo o pracującym w Stanach Serbie Branku Milanoviciu.


Pozostało 25% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane