statystyki

Nie dowiesz się jakie papierosy są dostępne w sklepie

autor: Patrycja Otto11.07.2016, 07:18; Aktualizacja: 14.07.2016, 12:14
Zorientowanie się w wyrobach dostępnych w sklepie będzie trudne, twierdzą handlowcy.

Zorientowanie się w wyrobach dostępnych w sklepie będzie trudne, twierdzą handlowcy.źródło: ShutterStock

Już niedługo ze sklepów będą musiały zniknąć informacje o dostępnych markach papierosów. Sprzedawcy nie godzą się na takie obostrzenia i zapowiadają protesty. Zakaz wywieszania informacji o produktach tytoniowych wprowadza ustawa dostosowująca polskie przepisy do dyrektywy tytoniowej. Prace nad nią zbliżają się do końca.

W ubiegłym tygodniu po trzecim czytaniu w Sejmie została skierowana do Senatu. Wszystko wskazuje więc na to, że już po wakacjach przepisy mogą wejść w życie.

Dla handlu ich wdrożenie wiązać się będzie ze zmianami w funkcjonowaniu placówek, które w opinii branży mogą się przyczynić do utraty klientów. Dlatego w ubiegłym tygodniu Polska Izba Handlu złożyła w Sejmie propozycję poprawki do nowelizowanej ustawy.

Wnioskowała w niej o utrzymanie możliwości zamieszczania informacji o markach papierosów dostępnych w placówkach handlowych, choć w minimalnym stopniu. Szczególnie że unijna dyrektywa tytoniowa nie wymaga ich usuwania.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Observer(2016-07-11 12:09) Zgłoś naruszenie 51

    Dlaczego z moich podatków opłaca się urzędników idiotów których jedynym zajęciem jest wymyślanie kolejnych bzdur, zakazów, nakazów? Możecie podać przykład kraju w którym takie zakazy coś dały? Tylko proszę nie podawać że w Australii gdzie wcześniej wprowadzono takie bzdurne przepisy bo tam spadła sprzedaż papierosów ale WZROSŁA ilość osób palących i szara strefa

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane