Paragony tylko w sieci. Zmiany od 2017 r.

autor: Marek Chądzyński, Patrycja Otto28.06.2016, 08:00; Aktualizacja: 28.06.2016, 09:54
Nowe kasy mają być zintegrowane z terminalami płatniczymi, po to by elektroniczne paragony mogły od razu trafiać za zgodą klienta na przykład do bankowych systemów

Nowe kasy mają być zintegrowane z terminalami płatniczymi, po to by elektroniczne paragony mogły od razu trafiać za zgodą klienta na przykład do bankowych systemówźródło: ShutterStock

Papierowe wydruki już niedługo mogą zniknąć z naszego życia. Z końcem 2017 r. biznes czeka wielka wymiana kas fiskalnych na takie, które będą rejestrowały sprzedaż elektronicznie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (64)

  • Edison(2017-07-29 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko gotówka, u mnie klient inaczej nie zapłaci. Niech idzie z kartą gdzie indziej.

    Odpowiedz
  • aaaaaannnnnnn(2017-01-08 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    jakaś paranoja ja za swoje auto jezdzące na taxi nie wziołb ym od handlarza 3tys zł a tyle ma kosztowac kasa z powodu viatoli kar przestałem jezdzić tirami teraz widze ze przestane jeżdzić taxi a może i dobrze pół roku zasiłku a pózniej za ciecia chyba że i tam trzeba będzie mieć kase albo jakieś mega kosmiczne uprawnienia--dosyć ******** fiskalizacji jak trzeba nieraz do zusu dołozyć z 2018r kończe działalność

    Odpowiedz
  • Marcin z Gdyni(2016-12-09 21:07) Zgłoś naruszenie 10

    Wraz z dniem powstania obowiązku zakupu nowych kas fiskalnych zamykam definitywnie działalność , prowadzę działalność sezonową miesięczny obrót to około 6 tys zł , zysk to średnio 2 tyś zł , a pracuję 7 dni w tygodniu po minimum 12 godzin dziennie , działalność prowadzę przez 6 miesięcy w roku , niestety koszty mnie zjadają ,mam dość wyzyskiwania mnie przez rządzących tym krajem .

    Odpowiedz
  • km(2016-11-13 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    kupie buty zegny...i fiskus mnie udupi...musze zrobić zapasy na pare lat zanim wprowadza to guwno

    Odpowiedz
  • mk(2016-11-13 17:41) Zgłoś naruszenie 20

    urzędasy na pal będą nabijani przez takie pomysły chore...zobaczycie :)

    Odpowiedz
  • Robin(2016-11-07 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuje się wszystkim zebrać i na przekór płacić tylko gotówką. chyba że wprowadzą ustawe o obowiązku płatności karta i beda karać za używanie papierowych pieniędzy. w końcu mają wiekszość i gdzieś konstytucje i moga robić co im sie podoba to czemu nie. a to wina tych którzy nie poszli głosować, bo uważali że i tak to nic nie zmieni a mogli iść oddać głos na kogoś nowego i dać mu szanse a nie z góry skreślać na stracenie.

    Odpowiedz
  • olla(2016-10-07 13:51) Zgłoś naruszenie 30

    Ja korzystam karty przy płaceniu, ale to jest poważny powód dla ,mnie o ograniczeniu z jej korzystania. To że bank wie gdzie czasami płacę to jeszcze przełknę, ale to że jakiś urzędnik będzie wiedział nawet to co kupuję to już dla mnie jednak za dużo. Wcale nie uważam że muszą to wiedzieć.

    Odpowiedz
  • WIZ(2016-10-06 12:44) Zgłoś naruszenie 40

    A CO Z OSOSBAMI PO 70, TÓRE NIE MAJA KOMPUTERA, NIE KORZYSTAJĄ Z KART PŁATNICZYCH, SMARTFONÓW, NIE SIEDZOEKI PRZY KOMPUTERZE, ZNAM TYSIACE, RODZINA CHOCIAZBY? TO JAK MAJA ZWRACAC, REKLAMOWAC TOWAR IDIOTYCZNE!!!!!

    Odpowiedz
  • guest(2016-09-23 22:16) Zgłoś naruszenie 00

    Hej autorzy, O czym Wy piszecie? Paragon jest potwierdzeniem sprzedaży, a wydruk z karty jest dowodem transakcji. Z punktu widzenia klienta - wydruk z karty jest wystarczającym dokumentem zakupu. Nie ma potrzeby posiadania paragonu (tylko może wyjść w reklamacji drożej o VAT właśnie przez brak paragonu). Natomiast nie ma sensu żadna kasa fiskalna do pragonów elektroniczych bo to ma się dziać elektronicznie, więc wystarczy do tego komórka z netem wysyłająca jakikolwiek paragon. Ciekawe tylko czy systemy rządowe będą tym razem zgodne ze swoim standardem - w JPK - tak nie wyszło :) czego ciekawe dlaczego nie słychać :)

    Odpowiedz
  • GTS(2016-09-22 09:09) Zgłoś naruszenie 52

    Jak dla mnie to Genialny pomysł ! Teraz tylko dwa pytania - czy ja jako konsument będę miał dostęp do swoich paragonów - zakładam że mam do tego prawo skoro sprzedaż mnie dotyczy :). A i może się to przydać przy wszelkiego rodzaju reklamacjach. No i drugie pytanie. Po co teraz kasa - skoro dane mają być przesyłanie ON-LINE - to nie ma potrzeby takiego urządzenia. No chyba, że ma być jak z podpisem elektronicznym, za nic ma być kasa dla budżetu :).

    Odpowiedz
  • aga123(2016-09-18 20:52) Zgłoś naruszenie 40

    a co z każdym pojedynczym kioskiem, osiedlowym sklepikiem? w kazdym z nich mialby byc zapewniony dostep do internetu? wiekoszosci takich malych przedsiebiorcow na to nie stac, nie wyobrazam sobie tego...

    Odpowiedz
  • babcia (2016-09-18 18:55) Zgłoś naruszenie 20

    coraz więcej elektroniki zamiast żywej gotówki niedługo nie trzeba będzie drukować pieniędzy więc znowu taniej. wszystko w sieci a jak ktoś nie ma maila to nic nie kupi

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wezyr(2016-09-18 18:51) Zgłoś naruszenie 81

    paranoja, gdzie jeszcze będą szukać kasy na 500+

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kicia 204(2016-09-18 18:49) Zgłoś naruszenie 30

    moim skromnym zdaniem to dla ogółu społeczeństwa pomysł nic nie wniesie dobrego, a koszty przedsiębiorców wzrosną- no ale ktoś musi na tym zarobić

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • waldek(2016-09-11 11:49) Zgłoś naruszenie 40

    a jak chcę sprawdzić czy kasjer dobrze nabił wszystko? a co z reklamacjami? na pewno wszystko będzie dużo trudniejsze...mam nadzieję, że pomysł upadnie!!

    Odpowiedz
  • Nie dla paragonów elektronicznych(2016-08-30 13:08) Zgłoś naruszenie 160

    Z osoby płacącej niemal wszędzie kartą, stanę się osobą płacą niemal wszędzie gotówkę. Nie życzę sobie, aby góra wiedziała, co jadam na śniadanie, czy palę/piję albo jak często uprawiam seks.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Leo(2016-08-25 22:28) Zgłoś naruszenie 30

    "Jego zdaniem zyskają też sprzedawcy, którzy będą mogli dowód transakcji przechowywać w wersji elektronicznej. W przypadku przedsiębiorców, poza oszczędnością miejsca na składowanie rolek z paragonami, wiąże się to też z mniejszymi wydatkami na prowadzenie działalności. Odejdą im bowiem koszty zakupu rolek paragonów czy konserwacji sprzętu." - i to wiceminister Kościński powiedział? Ale tak serio czy po pijaku? Oszczędność miejsca na tych półkach z rolkami paragonów najbardziej mnie rozwala. A przy odczycie kasy fiskalnej dalej papierowe rolki z całej kilkuletniej działalności kasy trzeba będzie drukować, czy o półkach w Urzędach Skarbowych też nasz wspaniały vice- pomyślał?

    Odpowiedz
  • tati(2016-08-24 21:01) Zgłoś naruszenie 162

    a jak nie chcę paragonu to nie mogę zrobić zakupów?

    Odpowiedz
  • Dejwo (2016-08-19 18:18) Zgłoś naruszenie 20

    A jak sprawdzę czy sprzedawca mnie nie kantuje? Zanim sprawdzę elektroniczny paragon to będę już w domu. A w sklepach oszukują na potęgę!!!

    Odpowiedz
  • WS(2016-08-19 12:42) Zgłoś naruszenie 20

    MOPS będzie wiedział na co jego pieniądze wydaja podopieczni... No dobra, dobra... a kino i knajpa?

    Odpowiedz