Morawiecki: Deflacja będzie się w Polsce zmniejszać. Pensje Polaków powinny rosnąć (WIDEO)

13.06.2016, 17:56; Aktualizacja: 13.06.2016, 21:51
Mateusz Morawiecki podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Mateusz Morawiecki podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczegoźródło: Newspix
autor zdjęcia: Michal Legierski

W kolejnych miesiącach deflacja powinna się zmniejszać, ale nie wiadomo, czy przed końcem tego roku w polskiej gospodarce pojawi się inflacja - mówi PAP wicepremier, szef MR Mateusz Morawiecki. Według niego przyczyną deflacji są niskie ceny surowców i brak presji płacowej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • hohoho(2016-06-14 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli jak będzie inflacja, to pensje będą rosnąć? Cały czas mieliśmy inflację i jakoś pensje nie rosły. Nie boję się deflacji.

    Odpowiedz
  • serjicalme(2016-06-14 07:11) Zgłoś naruszenie 10

    Jesli zmniejsza sie deflacja, oznacza to jedynie, ze rosnie inflacja. Czyli , ze bedzie drozej. A z tym wzrostem pensji w zwiazku z inflacja- pamietamy, gdy zarabialismy miliony ;). Pan Morawiecki w swej "genialnosci" po prostu przewidzial zmniejszenie sie wartosci zlotowki- bo do tego prowadzi radosna dzialalnosc PISu.

    Odpowiedz
  • jan(2016-06-14 05:20) Zgłoś naruszenie 00

    pensje powinny rosnac a emerytury powynny sie zmniejszac tak jak zalozyli 30% do sredniej krajowej a GUS to powinien zmienic tych medrcow co licza te deflacje ja jej nie widze sa owszem niektóre produkty zalezne od pogody i one tanieja ale w budzecie domowym tego nie widac np leki drozeja wizyty prywatne , uslugi dentystyczne i inne czemu tego nie licza tak sie zachowuja jak TK dla PO to chory kraj i nie ma lekarstwa dla rzadow od 27 lat teraz kaczynski mysli ze emeryci go beda popierac ze kilka lekarstw jest zadarmo ale trzeba w zdrowiu dozyc 75lat jak dozyje do 75 lat to wystarczy w tym 45lat pracy na budowie i lekarstw mi nie potrzeba tylko nosiłki do ostatniej drogi bo na wystawny pogrzeb mnie nie stac a 4 tysiace to nie pokryje u ksiedza

    Odpowiedz
  • Vox61(2016-06-13 23:50) Zgłoś naruszenie 11

    No po prostu geniusz ! Za rok tylko doda,że nic nie może się dziać w oderwaniu od aktualnych możliwości budżetowych. I to będzie drugi przejaw geniuszu .

    Odpowiedz
  • dfee(2016-06-13 22:49) Zgłoś naruszenie 01

    jak nie dziura budżetowa to deflacja i pracującym dalej należy się jałmużna za pracę, jedynie patologi należy się za darmo niejednokrotnie więcej 500+ jak pracującym za pracę, oby szlag trafił ten kraj

    Odpowiedz
  • Pensje Polaków powinny rosnąć ... (2016-06-13 22:03) Zgłoś naruszenie 10

    O tym WIE .... i MÓWI ... nawet pospolity MENEL spod kiosku z piwem, a nie tylko ... MÓWI wicepremier.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-06-13 21:08) Zgłoś naruszenie 10

    Ile Morawieckiemu płacą za powtarzanie haseł - na przykład pielęgniarek z CZD ? - bo przecież każdy może sobie puścić płytę .

    Odpowiedz