Belka: Następne pokolenia będą miały znacznie gorzej niż ich rodzice

autor: Marek Tejchman10.06.2016, 09:00
Marek Belka, 10 czerwca kończy się jego kadencja prezesa NBP

Marek Belka, 10 czerwca kończy się jego kadencja prezesa NBPźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Piotr Malecki

Następne pokolenia zaczynają mieć uzasadnioną obawę, że nie będą żyły tak dobrze jak ich rodzice. A najpewniej będą miały znacznie gorzej - mówi w wywiadzie dla DGP Marek Belka.10 czerwca kończy się jego kadencja prezesa NBP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • czytelnik(2016-06-10 09:19) Zgłoś naruszenie 486

    jego potomni na pewno nie będą mieli źle

    Odpowiedz
  • sdsd(2016-06-10 09:46) Zgłoś naruszenie 424

    Panie Belka, nie miał Pan wpływu na nic w ostatnich kilkunastu latach ? Dziś Pan z Księżyca spadł ?

    Odpowiedz
  • Jaa(2016-06-10 09:24) Zgłoś naruszenie 382

    Jak to jest, że w Polsce płacimy bardzo niskie podatki a jednocześnie połowę roku pracujemy na same podatki i w zasadzie g. z tego mamy bo za wszystko i tak musimy później znowu zapłacić?

    Odpowiedz
  • alfa68(2016-06-10 10:30) Zgłoś naruszenie 273

    No cóż biorąc pod uwagę poziom na jakim żyje ten pan to faktycznie jego a zwłaszcza nasze dzieci mogą mieć gorzej w przyszłości. Pełna zgoda z tym wnioskiem.

    Odpowiedz
  • Miś Coralgol(2016-06-10 10:22) Zgłoś naruszenie 267

    Droga Belko -jestem mlody i mam doświadczenie zdobyte od rodziców którzy mnie zawsze uczulali na takie hieny jak Ci z PO. Wiem jedno żero podatków ,zero skladek na ZUS --no ewentualnie KRUS. Ja to wszystko mam w dupi.... bo i tak złodzieje tacy jak Oni to wszystkko roztrwonią na Maciu Piciu . Tusk miał jedną zalete ,pokazał wszyskim że w rzekomo demokratycznym państwie można robić przekręty i Nikt i Nic mu nie przeszkodzi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • www24(2016-06-10 09:49) Zgłoś naruszenie 264

    Rozumiem, że Pana nieruchomości sa Pańską własnością przed 1995r.

    Odpowiedz
  • xxx(2016-06-10 11:02) Zgłoś naruszenie 235

    belka miał wpływ na wszystko co działo się do tej pory w Polsce,więc za co brał ogromne pieniądze?jakie decyzje podejmował, pod jakimi cudzymi decyzjami podpisywał się.Skoro nie umiał zarządzać i doprowadził wraz z kolesiami kraj do ruiny z przepisów powinno wynikać- przepadek własnego mienia wszystkich winnych stanu Państwa.Teraz niech się nie mądrzy bo i tak nic z tego nie wynika.

    Odpowiedz
  • ja(2016-06-10 10:47) Zgłoś naruszenie 193

    Panie belka i pan jest ekonomistą, byłym premierem, a mówi pan "Mamy trampki tanie czy smarfony, jest pozytywne" Co jest u dobrze, a ile fabryk w Polsce upadło, bo nasi przedsiębiorcy z chciwości i za waszym przyzwoleniem poszli do Chin itd. itd. Albo "do prostych prac będzie dużo ludzi" no wie pan , jak tak można się wypowiadać - wstyd

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-06-10 11:02) Zgłoś naruszenie 174

    Sprawca wie najlepiej - ile nabruździł .

    Odpowiedz
  • J.(2016-06-10 17:41) Zgłoś naruszenie 172

    Proszę Państwa, Pan Belka mówi o faktach jakie zaistniały a z faktami się nie dyskutuje. Pan Belka nie ma czarodziejskiej różdżki tylko jego działania, jak mają być skuteczne muszą się liczyć z poglądami osób, od których zależy, np. wybór na premiera, na ministra lub prezesa NBP. Nasze mózgi przede wszystkim zajmują się przewidywaniem przyszłości, więc szybko oceniamy na ile możemy sobie pozwolić w pracy, w biznesie, aby nie przynieść sobie szkody. Konformizm, oporortunizm z tego się bierze. Nasze kariery, zakładając, że zadbaliśmy o swoje wykształcenie zależy od wielu ludzi. Problem jest w tym, że mało które elity znajdujące się w danym okresie u władzy danego państwa potrafią się ograniczać. Stąd doprowadzają do sytuacji, że ludzie nie mając nic do stracenia wychodzą na ulicę zgodnie z piramidą Maslowa. Dlatego historia się powtarza, bo ludzkie mózgi pomimo, że znają historie i piramidę Maslowa nie potrafią się ograniczyć tylko myślą aby grabić do siebie. Dlatego mamy rewolucje i dlatego PO przegrała wybory, bo w ludzkiej naturze jest chęć sprawiania sobie przyjemności a to można osiągnąć kosztem innych. Stąd tyle dyktatur i autorytaryzmów, bo mózg ludzki nie znosi tracić, a z drugiej strony nie znosi nierównego traktowania. A tego nie da się pogodzić, stąd jedni budują swoje fortuny na wyzysku innych a drudzy widząc nierówne traktowanie wychodzą na ulicę i budują gilotyny. Skandynawowie tę lekcje odrabiają dobrze a u nas niestety nie dorabiamy lekcji. Brawo Panie Belka. Szkoda, że nie ma Pan siły politycznej, aby swoje przemyślenia wprowadzić u nas w życie.

    Odpowiedz
  • realista(2016-06-10 09:42) Zgłoś naruszenie 1510

    G--NO PRAWDA!!!!!!!!!!!! Ja najlepsze swoje lata budowałem DOM i garaż a teraz choruję na kręgosłup i inne schorzenia. Młodzi obecnie zamiast pracować wolą leniuchować i oczywiście wczasy corocznie obowiązkowo!!??? Nie mówię że wszyscy!!

    Odpowiedz
  • grabi(2016-06-10 09:55) Zgłoś naruszenie 1421

    super wywiad, szacunek dla P. Belki

    Odpowiedz
  • abcd(2016-06-10 10:19) Zgłoś naruszenie 133

    Dlatego, że Europa przyjmie miliony imigrantów islamskich bez kwalifikacji? To my już sami wiemy.

    Odpowiedz
  • DD(2016-06-10 16:50) Zgłoś naruszenie 112

    Panie BELKA kiedyś pana szanowałem a teraz patrzeć na pana nie mogę - sprzedał pan zwykłych OBYWATELI.

    Odpowiedz
  • Eugeniusz Toczyłowski(2016-06-10 13:38) Zgłoś naruszenie 90

    Czy leci z nami pilot? To ekonomiści wymyślili wirtualne paliwa do rozwijania gospodarki (niezbilansowanie, zadłużanie, brak pokrycia w środkach). W ostatnich kilkudziesięciu latach prawa ekonomii były weryfikowane w sytuacji istnienia trendu wysokiego rozwoju gospodarczego na świecie. Weryfikacja wszelkich modeli i teorii ekonomicznych była niekompletna, teraz przychodzą czasy weryfikacji w sytuacji osiągania granic rozwoju. Inteligentny prof. Belka, nie mówiąc o innych ekonomistach, dopiero ostatnio, jak już jest za późno, widzi pełną skalę zagrożeń w "napędzaniu" gospodarki za pomocą wirtualnego paliwa - utrzymywania rozwoju przez dodruk pieniądza i zadłużanie. Doszliśmy do sytuacji, gdy ekonomiści już potrafią wytłumaczyć, dlaczego kryzys będzie nieuchronny. Ale piloci nie zaplanowali bezpiecznego lądowania, teorie ekonomiczne są na dobre czasy rozwijania kryzysu, nie ma teorii zarządzania kryzysem i jego gaszenia. Politycy wspierani przez ekonomicznych doradców drukowali pieniądze i dolewali benzyny do ognia kryzysu. Inni zapłacą....

    Odpowiedz
  • A to Polska właśnie(2016-06-10 12:43) Zgłoś naruszenie 70

    I. Zmiana układu sił II.Rola elit.III Rola banków??? Artykuł rozmyty. Różne dywagacje - jakie ongiś wiedli przy świętach ludzie. Rozwój nowych technologii - internetu ma być przyczyną obecnej migracji i zdezintegrowania bliskiego wschodu? Groch z kapustą i ogłupianie czytających. Dobrowolny upadek ZSRR i zaprzestanie komunistycznego rozwoju, skazało ludzi na to co się dzieje. Prawicowcy zaś najlepsi są w realizowaniu interesów agentów Watykanu i powodowaniu wojen. Chciwość, lenistwo i przekonanie, że wszędzie jest lepiej, gdzie nas nie ma - to jest to co teraz przeżywa wielu. Cieszę się z tego co mam. M. Belka człek inteligenty i skuteczny w zarządzaniu - nie widzi biedy wokół siebie. Polska to kraj niskich podatków? Bzdura.

    Odpowiedz
  • dziadowizna(2016-06-10 10:05) Zgłoś naruszenie 73

    No jest dobrze , lepiej to już było , oby nie było gorzej .

    Odpowiedz
  • Roboty będą Pracować......(2016-06-10 11:49) Zgłoś naruszenie 72

    A Ludzie odpoczywać...... na Drugim Świecie po Eutanazji.

    Odpowiedz
  • 120 prof. w Żondzie_PL Vaterland verloren(2016-06-10 14:01) Zgłoś naruszenie 63

    pod koniec World bedzie naszpikowany takimi "picowanymi prorokami"

    Odpowiedz