statystyki

Turystyka: Można już kupić polisę od zamachu

autor: Małgorzata Kwiatkowska, Patrycja Otto24.05.2016, 07:46; Aktualizacja: 24.05.2016, 08:50
Wakacje

Rozszerzenie polisy o najbardziej niebezpieczne miejsca nie wszędzie jest możliwe. Ochrony ubezpieczeniowej w miejscach, gdzie wojna jest ogłoszona i trwa, nie udziela Axaźródło: ShutterStock

Ubezpieczyciele szybciej niż touroperatorzy reagują na większe zagrożenie dla turystów. W polisach oferują już klauzule dotyczące aktów terroru. Przybywa towarzystw, które do standardowych, indywidualnych ubezpieczeń dla wyjeżdżających za granicę dołączają tzw. klauzule nieoczekiwanego aktu terroru. Taka opcja dostępna jest już m.in. w PZU, Unice, Europie, Warcie i w firmie Axa.

Różny jednak jest zakres tych ubezpieczeń. W PZU odpowiedzialność zależy od poziomu zagrożenia w państwie, do którego udaje się podróżny. Wymagane jest opłacenie dodatkowej składki. Dotyczy to wyjazdów do krajów znajdujących się w rejonie zagrożonym terroryzmem, działaniami wojennymi, stanem wojennym lub stanem wyjątkowym. Chodzi o miejsca, w stosunku do których, na dzień zawarcia umowy ubezpieczenia, obowiązują ostrzeżenia MSZ i komunikaty: nie podróżuj lub opuść natychmiast.

– Jeżeli takiego ostrzeżenia nie ma, ochrona przed niespodziewanymi atakami terrorystycznymi jest w ramach składki podstawowej. Natomiast jeśli jest, ochrona będzie dopiero po opłaceniu dodatkowej składki – wskazuje Agnieszka Rosa z PZU. Dodatkowa składka oznacza zwyżkę o 300 proc.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane