statystyki

Turystyka: Można już kupić polisę od zamachu

autor: Małgorzata Kwiatkowska, Patrycja Otto24.05.2016, 07:46; Aktualizacja: 24.05.2016, 08:50
Wakacje

Rozszerzenie polisy o najbardziej niebezpieczne miejsca nie wszędzie jest możliwe. Ochrony ubezpieczeniowej w miejscach, gdzie wojna jest ogłoszona i trwa, nie udziela Axaźródło: ShutterStock

Ubezpieczyciele szybciej niż touroperatorzy reagują na większe zagrożenie dla turystów. W polisach oferują już klauzule dotyczące aktów terroru. Przybywa towarzystw, które do standardowych, indywidualnych ubezpieczeń dla wyjeżdżających za granicę dołączają tzw. klauzule nieoczekiwanego aktu terroru. Taka opcja dostępna jest już m.in. w PZU, Unice, Europie, Warcie i w firmie Axa.

Różny jednak jest zakres tych ubezpieczeń. W PZU odpowiedzialność zależy od poziomu zagrożenia w państwie, do którego udaje się podróżny. Wymagane jest opłacenie dodatkowej składki. Dotyczy to wyjazdów do krajów znajdujących się w rejonie zagrożonym terroryzmem, działaniami wojennymi, stanem wojennym lub stanem wyjątkowym. Chodzi o miejsca, w stosunku do których, na dzień zawarcia umowy ubezpieczenia, obowiązują ostrzeżenia MSZ i komunikaty: nie podróżuj lub opuść natychmiast.

– Jeżeli takiego ostrzeżenia nie ma, ochrona przed niespodziewanymi atakami terrorystycznymi jest w ramach składki podstawowej. Natomiast jeśli jest, ochrona będzie dopiero po opłaceniu dodatkowej składki – wskazuje Agnieszka Rosa z PZU. Dodatkowa składka oznacza zwyżkę o 300 proc.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane