statystyki

Euro 2016 światełkiem w tunelu dla sprzedawców telewizorów

autor: Patrycja Otto24.05.2016, 07:46; Aktualizacja: 24.05.2016, 09:00
Producenci widzą jednak światełko w tunelu. W tym roku rośnie średnia cena kupowanych odbiorników.

Producenci widzą jednak światełko w tunelu. W tym roku rośnie średnia cena kupowanych odbiorników.źródło: ShutterStock

Wzmożony popyt na odbiorniki przed mistrzostwami powinien ożywić rynek. Ale nie na tyle, by odwrócić trend spadkowy. Zyskają głównie konsumenci, bo producenci i sieci handlowe zaplanowali wiele promocji.

W I kw. tego roku sprzedano w Polsce ok. 517 tys. sztuk telewizorów, o 9,8 proc. mniej niż rok temu. Nie można wykluczyć, że ten wynik to efekt działań zamierzonych przez klientów, którzy celowo wstrzymują się z zakupem. Powód? W latach poprzednich przy okazji ważnych wydarzeń sportowych producenci oraz sieci handlowe oferowali liczne promocje na sprzęt. Już wiadomo, że ten rok również będzie w nie obfitował. Na kupujących czekają przynajmniej kilkuprocentowe zniżki na telewizory oraz dodatkowe bonusy w postaci bonów do wykorzystania na kolejne zakupy. Przykładem może być LG, które do wybranych modeli telewizorów oferuje voucher o wartości 200 lub 400 zł do wykorzystania w sklepie Intersport. Firma TLC z kolei do telewizorów dodaje piłki. Oprócz tego producenci organizują akcje we współpracy z sieciami handlowymi. W Neonecie na przykład można zyskać nawet 300 zł zniżki czy kupić telewizor Sony w zestawie z konsolą PS4 o 750 zł taniej.

– Wdrożyliśmy też promocję, w której przy zakupie określonych modeli odbiorników można nabyć głośniki soundbar o 50 proc. taniej. Podczas długiego weekendu natomiast przy zakupie wybranego telewizora klient będzie mógł otrzymać pakiet usług o łącznej wartości nawet 1850 zł – dodaje Tomasz Jeziorowski, kierownik działu zarządzania produktami CE w sieci Neonet. Żeby tyle uzyskać, trzeba będzie wydać ponad 10 tys. zł.

Saturn poza upustami kusi też terminem 45 dni na ewentualny zwrot telewizora, a Media Markt finansowaniem jego zakupu ratami 0 proc.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane