Darmowe programy dla firmy? Jasna sprawa

autor: Hubert Rabiega30.04.2016, 08:30; Aktualizacja: 30.04.2016, 09:43
biznes, kobieta, komputer, firma

Darmowe programy dla firmźródło: ShutterStock

Koszty prowadzenia własnego biznesu są niebagatelne. Czynsze, media, pensje, podatki, usługi zewnętrzne. Coraz bardziej znikomy ułamek działalności może też obyć się bez korzystania z komputerów i programów. I u znowu pojawiają się koszty sprzętu i licencji. Na szczęście są też programy, które swobodnie można użyć w celach komercyjnych za darmo.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

 • pereeskot(2018-08-06 07:33) Zgłoś naruszenie 00

  Berberis - potwierdzam. Ale darmowa wersja ma zbyt duże ograniczenia, aby pracować na niej przy większej działalności. Dbajcie o te kwestie. System należy dobrać pod prowadzoną działalność. Na pewno nie będzie tak, że u każdego sprawdzi się to samo. Przeanalizujcie potrzeby/oczekiwania i na tej podstawie podejmujcie decyzje. Powodzenia!

  Odpowiedz
 • kombe(2018-04-18 07:39) Zgłoś naruszenie 00

  U nas pojawienie się systemu Berberis miało naprawdę ogromne znaczenie i znaczny wpływ na organizację i zarządzanie działalnością. Widzimy tutaj zdecydowanie wsparcie i wiele plusów. Ogólnie jeśli całością zarządzacie przez odpowiedni system, to będzie to dla was mega ułatwienie. Koordynowanie wszystkim w ramach jednego systemu stanowi meg ułatwienie w biznesie. Przynajmniej my tak na to patrzymy.

  Odpowiedz
 • mjko(2017-12-19 07:27) Zgłoś naruszenie 00

  Również mogę polecić Berberis, ale ogólnie lepiej zaczynać od całkowicie darmowych aplikacji. Wtedy sami zauważycie, jak to działa, ile daje korzyści i jak wszystko poprawia. Z mojego doświadczenia system powinien być prosty, funkcjonalny i robić znaczną różnicę, ale wiele zależy po prostu od was. Aplikacja wymaga również odpowiedniej osoby do zarządzania i planowania.

  Odpowiedz
 • moksa(2017-12-18 07:27) Zgłoś naruszenie 01

  Berberis Minima jest darmowy i robi różnicę. Działamy na nim od dosyć dawna - wszystko jest w porządku. Plusów wiele, ale przede wszystkim niezawodność i wplyw na prowadzącą działalność, bo jak dla mnie Minima jest rozwiązaniem, które zdecydowanie wszystko mi usprawniło. Nie mamy problemów w działaniu, wszystko opieramy na podstawowych krokach. A sam CRM wiele nam daje. A jak u was?

  Odpowiedz
 • poskar(2017-06-26 07:38) Zgłoś naruszenie 01

  Berberis w tych wyższych wersjach ma w zasadzie wszystko, co można sobie wymyślić. Pełna gospodarka magazynowa to podstawa, ale chodzi również o inne zagadnienia, takie jak choćby dołączanie nowych funkcji, skryptów i nie tylko. Też niektóre funkcje, które macie na liście, mogą być dla was początkowo trudne do zrozumienia. Radzę przed rozpoczęciem działania na systemie zająć się kluczowymi zagadnieniami i poznać na czym polegają poszczególne funkcje.

  Odpowiedz
 • postes(2017-06-23 07:40) Zgłoś naruszenie 00

  Tak, system CRM ma nieocenioną rolę dla działalności, bo wszystko usprawnia, całość przebiega znacznie łatwiej i chyba normalnym jest, że bez niego działalność nigdy nie będzie funkcjonowała tak samo. Inna kwestia - CRM wymaga również odpowiedniej, kompetentnej osoby, która będzie się tym wszystkim zajmowała. Systemem trzeba operować, wprowadzić wszystkie dane i wtedy całość będzie optymalnie działała.

  Odpowiedz
 • cebrel(2017-06-22 07:37) Zgłoś naruszenie 00

  System CRM stanowi ogromną odmianę dla działalności i naprawdę usprawnia działanie. To nie jest tak, że nagle osiągniecie cuda z niczego - wszystko się dzieje stopniowo, ale właśnie dzięki temu można wejść na odpowiednio wysoki poziom. Działajcie z głową, a wtedy korzyści na bank będą zauważalne. Wiem jak było u nas, ile to wymagało pracy, ale wszystko zrealizowaliśmy. Przy wsparciu Berberis, właśnie tej darmowej wersji, wszystko udało nam się poprawić.

  Odpowiedz
 • konser(2017-06-21 07:43) Zgłoś naruszenie 01

  Berberis Minima - akurat ta wersja jest darmowa, ale są też płatne. Darmowa powinna się świetnie sprawdzić przy mniejszych działalnościach, bo nie ma np. magazynu, czyli działalność typowo produkcyjna odpada. Ale np. przy działalnościach agencyjnych, takich jak moja, coś takiego sprawdza się naprawdę znakomicie. Oczywiście jak z każdym systemem - trzeba sobie odpowiednio dopasować funkcje pod siebie, ale przy takiej działalności wersja darmowa będzie ok.

  Odpowiedz
 • Elżbieta(2017-06-11 21:11) Zgłoś naruszenie 01

  Ja wolę zapłacić parę groszy i mieć program bardziej funkcjonalny od darmowych. Zresztą afaktury.pl z którego korzystam można testować bezpłatnie. Wcześniej używałam różnych darmowych programów, ale dopiero ten przekonał mnie do tego, że warto zapłacić za funkcjonalność.

  Odpowiedz
 • teo(2017-01-12 14:02) Zgłoś naruszenie 00

  Dziś jest wiele dobrych darmowych programów. System CRM to przykładowo kamflex.pl jest polski, ciągle się rozwija i ma sensowną wersję darmową.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane