Morawiecki: Podatki to nie haracz. Uczciwie płacone pozwalają funkcjonować państwu

23.04.2016, 13:56; Aktualizacja: 23.04.2016, 14:08
Mateusz Morawiecki

"Państwo jest emanacją interesów nas wszystkich i grzechem pierworodnym III RP, który do dziś pokutuje, czy jesteśmy z prawa czy z lewa czy ze środka, jest właśnie brak albo za mała dbałość o państwo, o myślenie strategiczne" - podkreślił Morawiecki.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: fot. Łukasz Krajewski Agencja Gazeta

Dbajmy o państwo, bo to państwo jest emanacją interesów nas wszystkich - powiedział w sobotę w Gdańsku wicepremier Mateusz Morawiecki podczas IX Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • sn(2016-04-23 14:58) Zgłoś naruszenie 10

  Niech płacą najpierw bogacze milionerzy ,którzy nachapali się na wepchaniu ich(bez wyboru w konkursie i ceny za usługę , fachowców, z uprawnieniami w branży doświadczeniem i osiągnięciami , na etaciki partyjne opłacane w naszych Spółkach , RN. SP RP wg stawek z sufitu lub widzimi się prezia czym nabijali koszty w firmach,zmniejszając podatki do budżetu RP . Przez te nabijanie brak kasy RP na wszystko i szuka się teraz metody , aby kolejny raz ludowi dołożyć dodatkowe opłaty (chociażby na służbę zdrowia NFZ) tak ma się rządzić , nowa zmiana .Mamy być z niej zadowoleni teraz i przy najbliższych wyborach ??!!!. Niech Pan zacznie mówić o podatku adekwatnym progresywnym do tych dochodów bogaczy , których nadal pensje, premie dawane są z naszej kasy - z sufitu. Czy Pan tego nie widzi ,myśli Pan ,że lud tego nie widzi i nie analizuje ?

  Odpowiedz
 • Nicki(2016-04-23 15:37) Zgłoś naruszenie 10

  Ten pan Morawiecki dobrze prawi, ale zapomniał, że kij ma dwa końce. Państwo ma prawo pobierać podatki, ale ma obowiązek dobrze je konsumować. Niestety w tym kraju, to drugie nie jest spełnione. I panie morawiecki nie dziw się, że ludzie uciekają z tego kraju z płaceniem podatków.

  Odpowiedz
 • obywatel(2016-04-23 17:03) Zgłoś naruszenie 10

  Opłata na media to dla wielu z nas będzie właśnie HARACZ

  Odpowiedz
 • normalny(2016-04-24 12:14) Zgłoś naruszenie 10

  Takie wyznaniowe państwo ,nie jest nikomu potrzebne,tylko oszustom Watykańskim.

  Odpowiedz
 • oblatywacz(2016-04-25 10:26) Zgłoś naruszenie 00

  No ślicznie Pan Morawiecki mówi o patrioztyzmie, o rodzimej gospodarce, finansach i o wspólnocie, aż łezkę można uronić ze wzruszenia, szkoda tylko, że są to puste słowa. Dlaczego puste? A no może dlatego, że rząd pracuje nad ustawą od handlu detalicznego, która tym słowom/ideom głoszonym przez Morawieckiego zaprzecza. Jasne, że zagraniczne sieci ten podatek zapłacą i pieniądze z Polski już nie będą wyprowadzane w takiej ilości zagranicę, ale dlaczego ten podatek ma też uderzyć w polski handel? Tylko czekać, aż rodzime polskie firmy zaczną upadać. Zaraz zniknie MediaExpert, Społem, Piotr i Paweł... I gdzie to "dobro wspólne", o którym Pan Morawiecki mówi? Chyba, że zabicie polskiego handlu jest tym dobrem... Takie piękne słowa, a za plecami nóż w postaci podatku od handlu detalicznego... WSTYD

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane