statystyki

PKO BP osłabł. Prezes proponuje nową terapię

autor: Łukasz Wilkowicz08.03.2016, 07:53; Aktualizacja: 08.03.2016, 08:12
PKO BP

PKO BP, kontrolowany przez Skarb Państwa największy polski bank, od niedawna ma nową radę nadzorczą.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Zbigniew Jagiełło w każdej chwili może stracić stanowisko. Ale to nie przeszkadza mu w układaniu strategii

PKO BP, kontrolowany przez Skarb Państwa największy polski bank, od niedawna ma nową radę nadzorczą. Na razie nie wiadomo, czy w ślad za zmianami w niej (wymógł je minister skarbu Dawid Jackiewicz), pójdzie również wymiana zarządu. Póki co Zbigniew Jagiełło podsumował zarówno wyniki ubiegłego roku, jak i osiągnięcia ostatniej trzyletniej strategii. I mówił o nowej. – Nie chcieliśmy, by nowa strategia była przyjmowana przez zmieniającą się radę. Prawdopodobnie zostanie ona zaakceptowana w maju – wyjaśnił.

Nowy plan ma w większym stopniu uwzględniać to, że klienci rzadziej chodzą do oddziałów, wolą za to korzystać z usług finansowych za pośrednictwem komputera lub komórki. Prócz tego będzie brać pod uwagę rosnące wymogi wobec banków ze strony regulatorów i nadzoru.

PKO BP na tle rynku

PKO BP na tle rynku

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Czy państwowy bank uwzględni w strategii fakt, że według wicepremiera Mateusza Morawieckiego ma być jednym z ogniw jego planu zrównoważonego rozwoju? – Zawsze powtarzam, że to, co jest dobre dla Polski, jest też dobre dla PKO BP – odpowiedział Jagiełło. I dodał, że kierowana przez niego instytucja już wpisuje się w tę strategię. Przykłady: w ramach promocji polskich firm bank uruchomił w ub.r. oddział we Frankfurcie, a teraz nawiązuje kontakty z bankami irańskimi; jest w grupie instytucji, które umożliwią złożenie wniosku o wypłatę świadczeń w ramach programu 500+, a od dłuższego czasu zajmuje się akumulacją długoterminowych oszczędności potrzebnych do zwiększania inwestycji.


Pozostało jeszcze 60% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • StAAbrA(2016-03-08 12:10) Zgłoś naruszenie 20

    Firma została rozkradziona przez personel - z prezesami i dyrektorami na czele . O rządach III RP nie wspomnę .

    Odpowiedz
  • ABC(2016-03-08 15:25) Zgłoś naruszenie 10

    A gdzie te ukryte straty z Oddziałów na Ukrainie i w Anglii. Tam PKO popłynęło, a zapłacili pracownicy, nie dostając podwyżek. Ale guru cały czas ma się dobrze.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane