statystyki

PKO BP osłabł. Prezes proponuje nową terapię

autor: Łukasz Wilkowicz08.03.2016, 07:53; Aktualizacja: 08.03.2016, 08:12
PKO BP

PKO BP, kontrolowany przez Skarb Państwa największy polski bank, od niedawna ma nową radę nadzorczą.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Zbigniew Jagiełło w każdej chwili może stracić stanowisko. Ale to nie przeszkadza mu w układaniu strategii

PKO BP, kontrolowany przez Skarb Państwa największy polski bank, od niedawna ma nową radę nadzorczą. Na razie nie wiadomo, czy w ślad za zmianami w niej (wymógł je minister skarbu Dawid Jackiewicz), pójdzie również wymiana zarządu. Póki co Zbigniew Jagiełło podsumował zarówno wyniki ubiegłego roku, jak i osiągnięcia ostatniej trzyletniej strategii. I mówił o nowej. – Nie chcieliśmy, by nowa strategia była przyjmowana przez zmieniającą się radę. Prawdopodobnie zostanie ona zaakceptowana w maju – wyjaśnił.

Nowy plan ma w większym stopniu uwzględniać to, że klienci rzadziej chodzą do oddziałów, wolą za to korzystać z usług finansowych za pośrednictwem komputera lub komórki. Prócz tego będzie brać pod uwagę rosnące wymogi wobec banków ze strony regulatorów i nadzoru.

PKO BP na tle rynku

PKO BP na tle rynku

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Czy państwowy bank uwzględni w strategii fakt, że według wicepremiera Mateusza Morawieckiego ma być jednym z ogniw jego planu zrównoważonego rozwoju? – Zawsze powtarzam, że to, co jest dobre dla Polski, jest też dobre dla PKO BP – odpowiedział Jagiełło. I dodał, że kierowana przez niego instytucja już wpisuje się w tę strategię. Przykłady: w ramach promocji polskich firm bank uruchomił w ub.r. oddział we Frankfurcie, a teraz nawiązuje kontakty z bankami irańskimi; jest w grupie instytucji, które umożliwią złożenie wniosku o wypłatę świadczeń w ramach programu 500+, a od dłuższego czasu zajmuje się akumulacją długoterminowych oszczędności potrzebnych do zwiększania inwestycji.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • StAAbrA(2016-03-08 12:10) Zgłoś naruszenie 20

    Firma została rozkradziona przez personel - z prezesami i dyrektorami na czele . O rządach III RP nie wspomnę .

    Odpowiedz
  • ABC(2016-03-08 15:25) Zgłoś naruszenie 10

    A gdzie te ukryte straty z Oddziałów na Ukrainie i w Anglii. Tam PKO popłynęło, a zapłacili pracownicy, nie dostając podwyżek. Ale guru cały czas ma się dobrze.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane