Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz poinformował, że w ciągu kilku dni zakończone zostaną negocjacje z Francuzami dotyczące zakupu śmigłowców Caracal.

Francuskie maszyny, zakwalifikowane do finału przetargu, budziły obiekcje Prawa i Sprawiedliwości już w ubiegłym roku. Minister Macierewicz też kwestionował sens zakupu śmigłowców argumentując, że pieniądze z kontraktu powinny trafić do fabryk działających na terenie Polski. Wczoraj pojawiły się informacje, że decyzja już zapadła i Polska miałaby kupić tylko kilka śmigłowców, a nie 50, jak zapisano w przetargu.

Szef MON w rozmowie z dziennikarzami w Amsterdamie tego nie potwierdził, ale poinformował o zbliżającym się finale negocjacji z Francuzami. „Mam przekonanie, że takie porozumienie jest już na stole. Być może będziemy musieli jeszcze jakieś szczegóły doprecyzować, chcemy zamknąć sprawę w najbliższych dniach” - powiedział Macierewicz.

Pytany, czy porozumienie jest po jego myśli, odpowiedział - mam nadzieję. „Ale tu nie chodzi o moją myśl. Tu chodzi o interes Polski, polskich robotników i polskiej gospodarki. Wzmacniamy polską armię i polski przemysł” - dodał minister Macierewicz.