statystyki

Kraków walczy ze smogiem, także telekomunikacyjnym

autor: Sylwia Czubkowska19.01.2016, 07:42; Aktualizacja: 19.01.2016, 10:36
Kraków. Fot. Pixabay

By inwestycje w Krakowie, ale nie tylko, przyspieszyć, Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało specjalną nowelizację (tzw. franciszkańską), zawierającą ułatwienia budowlane przy tworzeniu nowych baz i sieciźródło: Inne

Radni Krakowa protestują przeciwko przyspieszeniu inwestycji w infrastrukturę dla telekomów przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w lipcu tego roku.

 „W Polsce odnotowuje się coraz większe poczucie dyskomfortu mieszkańców, zwłaszcza miast, powodowanego przez ekspozycję na sztuczne pola elektromagnetyczne wysokich częstotliwości, generowane przez anteny stacji bazowych, terminale mobilne, systemy Wi-Fi etc.” – tak w swojej rezolucji piszą radni Krakowa i dodają, że „mają świadomość, że szybki rozwój telekomunikacyjny jest paszportem do społeczeństwa informacyjnego oraz niezbędnym warunkiem wzrostu gospodarczego każdego kraju i rozwijania e-administracji. Ale apelujemy o zainicjowanie takich prac legislacyjnych, które (...) będą chronić obywateli przed niepożądanymi skutkami wpływu sztucznego pola elektromagnetycznego na ich zdrowie”.

Radni grodu Kraka wystosowali do ministerstw: cyfryzacji, zdrowia i rozwoju pisma, w których sprzeciwiają się rozbudowie sieci telekomunikacyjnej. – Już mamy w mieście problem ze smogiem drogowym, a teraz możemy mieć jeszcze ze smogiem telekomunikacyjnym. Mieszkańcy protestują, bo boją się szkodliwego promieniowania, a i rada miasta uważa, że mamy obowiązek zapobiec takiemu zagrożeniu – mówi Bogusław Kośmider, przewodniczący rady miasta, która jednogłośnie przegłosowała rezolucję przeciwstawiającą się szybszej ścieżce dla telekomów, tak by mogły przygotować infrastrukturę na Światowe Dni Młodzieży i pielgrzymkę papieża Franciszka.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • ff(2016-02-11 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Przyjedzie 3 mln ludzi i każdy będzie miał smartfona i będzie chciał dzwonić do kolegów i domu, i surfować po internecie przez LTE. A radni nie, co to za stare dziadki bez wizji, ludzie kogo wybraliście, jakiś stary beton.

    Odpowiedz
  • x(2016-01-19 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Smog Wawelski

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane