statystyki

Zmiany personalne także w KGHM. Zmieniono już radę nadzorczą

autor: Adam Sofuł19.01.2016, 07:42; Aktualizacja: 19.01.2016, 08:06
Kopalnia Sierra Gorde, fot.KGHM

Kopalnia Sierra Gorde, fot.KGHMźródło: Materiały Prasowe

Rozpoczęły się zmiany personalne w miedziowym koncernie. Wczoraj Skarb Państwa wymienił jego radę nadzorczą, a w przyszłym tygodniu taki sam los spotka zapewne także zarząd firmy

Na wniosek Skarbu Państwa walne zgromadzenie KGHM odwołało sześciu członków rady nadzorczej: Tomasza Cyrana, Bogusława Fiedora, Andrzeja Kidybę, Marcina Morynia, Jacka Poświatę oraz Barbarę Wertelecką-Kwater. W ich miejsce powołano nowych członków: czterech z rekomendacji MSP i dwóch z rekomendacji PZU Złota Jesień (też pozostającego pod pośrednią kontrolą resortu).

Bezpośrednio Skarb Państwa rekomendował do rady Radosława Barszcza (od końca lat 90. związany z tym ministerstwem), Michała Czarnika (prawnik z kancelarii Czarnik i Wspólnicy), Cezarega Godziuka (pełnomocnik zarządu TF SKOK – obecnie Aplitt – w Gdańsku) oraz Miłosza Stanisławskiego (prodziekan w uczelni Vistula, warszawski radny Targówka z ramienia PiS). OFE PZU Złota Jesień rekomendowało do rady miedziowej spółki Jarosława Witkowskiego (profesor Uniwersytetu Wrocławskiego) oraz Dominika Hunka (adwokat z kancelarii prawniczej Lis i Partnerzy, który zasiada już w radzie nadzorczej PLL LOT). W radzie pozostali trzej przedstawiciele załogi firmy.

Giełdowa historia KGHM

Giełdowa historia KGHM

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Nowa rada zbierze się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Jednym z jej pierwszych posunięć będzie zapewne wymiana zarządu. Według nieoficjalnych informacji szanse na ocalenie stanowiska ma tylko jeden z pięciu członków obecnego zarządu – wiceprezes Jarosław Romanowski, odpowiedzialny za inwestycje zagraniczne koncernu. Na nowego prezesa KGHM typowany jest od dłuższego czasu Krzysztof Skóra, który kierował już miedziowym gigantem w okresie poprzednich rządów PiS.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane