"Grupa Integer.pl systematycznie rozszerza sieć Paczkomatów InPost w Polsce - w 2015 roku uruchomiono 800 nowych maszyn, a do końca 2016 roku sieć zostanie powiększona do 2600 urządzeń" - czytamy w komunikacie.

Na początku listopada spółka podała, że Paczkomaty InPost w ramach współpracy z PKP zostaną zainstalowane nawet w 200 nowych lokalizacjach przy dworcach kolejowych i do końca 2015 roku łączna liczba paczkomatów InPost w Polsce sięgnie 1 800 terminali.

Spółka podała też, że w okresie przedświątecznym zapewni klientom możliwość odbioru przesyłek przez 7 dni w tygodniu, aż do Wigilii Bożego Narodzenia.

"W tym czasie notowana jest wzmożona aktywność zakupowa konsumentów, a poziom wypełnienia maszyn jest nawet trzykrotnie większy w porównaniu z pozostałymi miesiącami w roku" - podano w komunikacie. Dlatego, w celu utrzymania wysokiej terminowości dostaw, spółka uruchomia tymczasowo dodatkowe rozwiązania w postaci mobilnych punktów odbioru przy najbardziej obłożonych maszynach.

Sieć Paczkomatów pod marką InPost należy do spółki easyPack z Grupy Integer.pl. Paczkomaty InPost w Polsce są obsługiwane logistycznie przez InPost S.A. - spółkę z Grupy Integer.pl, notowaną na GPW w Warszawie od października 2015 roku.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.