Firmy górnicze walczą o wielki kontrakt u naszych południowych sąsiadów. Nie podoba się to związkowcom z tamtejszych kopalń.
Do wzięcia jest umowa na dostawy węgla w 2016 r. do największej opalanej tym surowcem elektrowni w Czechach. Należący do koncernu energetycznego ČEZ zakład w Dziećmorowicach zużywa rocznie niebagatelną ilość ok. 600 tys. ton węgla kamiennego.
O kontrakt, jak dowiaduje się DGP, starają się największe firmy górnicze w regionie. – Tak, bierzemy udział w tym przetargu – deklaruje Wojciech Jaros, rzecznik prasowy Katowickiego Holdingu Węglowego. – Uczestniczymy w postępowaniu na wybór dostawcy węgla do należącej do ČEZ-u elektrowni w Dziećmorowicach – potwierdza również Katarzyna Jabłońska-Bajer z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. – Kompania Węglowa wie o wszystkich istotnych przetargach w branży węglowej i we wszystkich bierze udział – deklaruje także Tomasz Głogowski, rzecznik KW. – Szczegóły i zasady współpracy z kontrahentami objęte są jednak tajemnicą handlową – dodaje.