Prestiżowy finansowy magazyn "Forbes" opublikował listę najbogatszych Amerykanów. Na pierwszych miejscach są ludzie związani z branżą IT.

W zestawieniu znalazło się czterysta osób. Listę zdominowali mężczyzni - stanowią 87 procent. W pierwszej dziesiątce nie ma ani jednej kobiety.

W Stanach Zjednoczonych najlepiej zarabiają przedstawiciele branży technologicznej. Od 22 lat pierwsze miejsce w rankingach zajmuje Bill Gates. Majątek szefa Microsoftu wyceniany jest na 76 miliardów dolarów. O 14 miliardów dolarów mniej zarabia drugi na liście, znany na całym świecie ekonomista i biznesmen Warren Buffett.

Do pierwszej dziesiątki wszedł reprezentujący branżę internetową: szef Amazona Jeff Bezos - jest czwarty, ma na koncie 47 miliardów dolarów. Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg jest trzy pozycje niżej i dotychczas zarobił nieznacznie ponad 40 miliardów dolarów.

Pierwsza kobieta, reprezentująca sieć sklepów Walmart, Alice Walton jest na dwunastym miejscu. Najmłodszym wśród miliarderów jest zaledwie 25-letni Evan Spiegel. Znalazł się w czwartej dziesiątce najbogatszych ludzi w USA.

W zestawieniu tym 121. jest republikański kandydat na prezydenta Donald Trump z majątkiem wartym 4,5 miliarda dolarów.