statystyki

Jak robić biznes w czasach niestabilności

autor: WA23.09.2015, 07:40; Aktualizacja: 23.09.2015, 09:16

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Rozpoczynający się jutro w Białymstoku Wschodni Kongres Gospodarczy ma dwa wymiary. Po pierwsze „Wschód” jest dla organizatorów Polską wschodnią z jej specyfiką, problemami i potencjałem rozwojowym. Po drugie, to relacje polityczne i gospodarcze między Unią Europejską, Polską i wschodnią Europą.

W proponowanym zakresie tematycznym tegorocznego kongresu skoncentrowano się na tematach kluczowych dla regionu. Agenda obejmuje też problematykę geopolitycznych uwarunkowań stanu i perspektyw gospodarki na wschodzie Europy, kwestie bezpieczeństwa, współpracy międzynarodowej i trans-granicznej czy znaczenie wielkich inwestycji infrastrukturalnych. Ważne są również szczegółowe analizy obszarów takich jak energetyka, rynek rolno-spożywczy, usług medycznych, handlu, turystyki czy hotelarstwa.

Jedna z debat będzie próbą podsumowania zmian, które zaszły na Wschodzie po aneksji Krymu zimą 2014 r. Panel Gospodarczy Wschód – współpraca na rynkach tradycyjnych – spróbuje odpowiedzieć na pytanie, jak budować relacje gospodarcze w niestabilnym otoczeniu i jakie są nowe scenariusze biznesowe? Prelegenci zastanowią się, jakie są mechanizmy minimalizacji ryzyka i strategie budowania relacji w kontaktach gospodarczych. Czy trudne otoczenie może posłużyć do osiągnięcia celów biznesowych, zajęcia pozycji na rynku i skuteczniejszej konkurencji.

Analizowane będą konkretne przypadki biznesowe, inwestycje uruchamiające potencjał i nowe kierunki tranzytu. W panelu udział potwierdzili: Andrzej Drozd – wiceprezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej; Witold Karczewski – prezes Izby Handlowo-Przemysłowej w Białymstoku, wiceprezes zarządu Contractus Sp. z o.o.; Sławomir Majman – prezes zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA; Jan Mikołuszko – przewodniczący rady nadzorczej Unibep SA; Jarosław Niewierowicz – minister energetyki Litwy w latach 2012–2014, prezes zarządu Polsko-Litewskiej Izby Handlowej; Henryk Owsiejew – przewodniczący rady nadzorczej Malow Sp. z o.o.


Pozostało jeszcze 47% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane