Mimo niekorzystnej sytuacji na rynkach finansowych, Bank Pocztowy szykuje się do giełdowego debiutu. Nadzorca Poczty Polskiej, minister Andrzej Halicki nie wyklucza, że nastąpi on na początku października.

Ostatnie dni nie są dobre dla spółek giełdowych, w tym dla instytucji finansowych. Prezes Banku Pocztowego, Szymon Midera powiedział IAR, że cały zarząd bierze pod uwagę sytuację na giełdzie. Ostatecznej decyzję na temat upublicznienia banku, można spodziewać się po informacji od inwestorów. Kierownictwo banku jest z nimi w kontakcie. Prezes Midera, podkreśla że pozytywnie oceniają oni działalność i strategię instytucji finansowej.

Minister administracji i cyfryzacji, Andrzej Halicki jest spokojny o debiut banku. Rozmówca IAR przypomniał, że instytucja nie zmaga się z problemem kredytów hipotecznych we frankach. Trudny okres dla sektora bankowego w opinii ministra może spowodować, że oferta Banku Pocztowego stanie się atrakcyjna.

Pieniądze pozyskane od inwestorów mają rozwinąć bank. Instytucja w pierwszym półroczy zarobiła ponad 22 miliony złotych.