statystyki

Czy mamy to odwagę przyznać, czyż nie: jesteśmy nieźli

autor: Piotr Soroczyński16.06.2015, 07:41; Aktualizacja: 16.06.2015, 08:19
Piotr Soroczyński , główny ekonomista KUKE, fot. Wojtek Górski

Piotr Soroczyński , główny ekonomista KUKE, fot. Wojtek Górskiźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Czy spotkali się państwo z definicją określającą, po czym poznać, że nadchodzi „wiek średni”? Podobno po tym, że „wąska talia i szeroki umysł zamieniają się miejscami”. W tym mniej więcej też czasie zaczynają człowieka nawiedzać wspomnienia i refleksje dotyczące otaczającego nas świata.

 Nie dalej jak kilka tygodni temu (w pobliżu naszej kolejnej rocznicy wejścia do Unii) takowe wspomnienia dopadły i mnie. Przypomniała mi się bowiem rozmowa, jaką (tuż przed wejściem do Unii) odbyłem z bardzo sympatycznym Niemcem. Kiedy powiedziałem mu, że pełni jesteśmy obaw, czy poradzimy sobie w nowych warunkach, odparł, że to oni (starzy mieszkańcy Unii) mają spore obawy przed konkurowaniem z nami. „Jesteście pomysłowi, nawykli do radzenia sobie w trudnych warunkach, a częste i głębokie zmiany traktujecie jak codzienność, nie to co my” – zauważył mój rozmówca.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane