Nie wykluczył, że w celu promowania warszawskiego rynku warszawski rynek skontaktuje się nawet z legendarnym inwestorem amerykańskim Warrenem Buffettem.

- Niepokoi nas spadający poziom aktywności indywidualnych inwestorów. Wydaje mi się, że dotychczas za bardzo staraliśmy się przekonywać tych już przekonanych. To, co chcemy zrobić teraz to poszerzyć 'pole rażenia' i przekonywać nowych. Może nie da się już wrócić do skali aktywności indywidualnych inwestorów w obrotach sprzed lat, bo struktura rynku ewoluuje, ale na pewno chcemy odwrócić ten spadający trend - powiedział Zawada podczas spotkania z inwestorami indywidualnymi w Karpaczu.

Zapytany, czy giełda w celu promocji swojego rynku może spróbować się skontaktować nawet z Warrenem Buffettem, stwierdził, że to ciekawy pomysł i przypomniał, że w ostatnim czasie GPW mocno promuje spółki notowane na swoim parkiecie wśród zagranicznych inwestorów, w tym w Nowym Jorku.

W kwietniu w rozmowie z agencją ISBnews Zawada wskazywał, że celem strategicznym giełdy jest aktywnie pozyskiwanie nowych emitentów, jak również promowanie wśród inwestorów międzynarodowych "rising stars" warszawskiej giełdy, czyli średnich spółek, które charakteryzują się ponadprzeciętną dynamiką rozwoju.

Prezes GPW Paweł Tamborski dodał podczas spotkania z inwestorami indywidualnymi, że giełda myśli nad specjalną oferta dla inwestorów indywidualnych, ale jeszcze za wcześnie jeszcze na szczegóły. Jedną z inicjatyw mających na celu pobudzenie aktywności inwestorów i poprawę płynności mogą być nowo wprowadzane do obrotu instrumenty jak np. certyfikaty ING Turbo.

W ostatnim okresie udział inwestorów indywidualnych w całkowitych obrotach na GPW spadł znacząco do nieco powyżej 10%.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.