statystyki

Unia wspiera przedsiębiorczość

autor: Monika Niewinowska22.05.2015, 08:01; Aktualizacja: 26.05.2015, 15:29

Własna firma to szansa na połączenie pracy z pasją. Fundusze Europejskie pomagają sfinansować pierwsze kroki i zdobyć wiedzę niezbędną do prowadzenia biznesu.

Przedsiębiorczość ma różne oblicza. Dla jednych własna firma to podjęcie ryzyka wejścia na rynek z nietuzinkowymi, innowacyjnymi pomysłami. Dla innych próba wyjścia z bezrobocia. Jest wiele cech wspólnych dla wszystkich przedsiębiorców, ale i wiele różnic. I nie chodzi tylko o źródło motywacji, ale przede wszystkim o czynniki, które zwiększają szansę na udany start i trwały sukces.

Najmniejsze firmy wypracowują dwie trzecie polskiego PKB, tworząc ponad 6 mln miejsc pracy. Każdego roku rejestrowanych jest ponad 300 tys. nowych podmiotów. Polacy znani są z przedsiębiorczości, jednak niektórym w założeniu firmy trzeba pomóc. Dotyczy to przede wszystkim osób znajdujących się w trudnej sytuacji oraz podejmujących największe ryzyko związane z wprowadzaniem innowacji. Oferowana im pomoc to z jednej strony zastrzyk finansowy na start, z drugiej zaś pakiet wiedzy z zakresu prowadzenia firmy. Pieniądze na wsparcie początkujących przedsiębiorców pochodzą między innymi z Funduszy Europejskich.

Szansa na pracę


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane