statystyki

Unia wspiera przedsiębiorczość

autor: Monika Niewinowska22.05.2015, 08:01; Aktualizacja: 26.05.2015, 15:29

Własna firma to szansa na połączenie pracy z pasją. Fundusze Europejskie pomagają sfinansować pierwsze kroki i zdobyć wiedzę niezbędną do prowadzenia biznesu.

Przedsiębiorczość ma różne oblicza. Dla jednych własna firma to podjęcie ryzyka wejścia na rynek z nietuzinkowymi, innowacyjnymi pomysłami. Dla innych próba wyjścia z bezrobocia. Jest wiele cech wspólnych dla wszystkich przedsiębiorców, ale i wiele różnic. I nie chodzi tylko o źródło motywacji, ale przede wszystkim o czynniki, które zwiększają szansę na udany start i trwały sukces.

Najmniejsze firmy wypracowują dwie trzecie polskiego PKB, tworząc ponad 6 mln miejsc pracy. Każdego roku rejestrowanych jest ponad 300 tys. nowych podmiotów. Polacy znani są z przedsiębiorczości, jednak niektórym w założeniu firmy trzeba pomóc. Dotyczy to przede wszystkim osób znajdujących się w trudnej sytuacji oraz podejmujących największe ryzyko związane z wprowadzaniem innowacji. Oferowana im pomoc to z jednej strony zastrzyk finansowy na start, z drugiej zaś pakiet wiedzy z zakresu prowadzenia firmy. Pieniądze na wsparcie początkujących przedsiębiorców pochodzą między innymi z Funduszy Europejskich.

Szansa na pracę


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane