statystyki

Unijny cyfrowy rynek

autor: Sylwia Czubkowska21.05.2015, 08:35; Aktualizacja: 21.05.2015, 08:35
Podczas konferencji „Europejski rynek cyfrowy” podkreślał, że bariery istniejące w internecie powodują, że obywatele nie mają pełnego dostępu do towarów i usług na terenie Unii Europejskiej.

Podczas konferencji „Europejski rynek cyfrowy” podkreślał, że bariery istniejące w internecie powodują, że obywatele nie mają pełnego dostępu do towarów i usług na terenie Unii Europejskiej.źródło: ShutterStock

Obchodzony w tym roku po raz 150. Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego (wcześniej Światowy Dzień Telekomunikacji) został uznany za szczególnie istotny. Nie tylko z powodu dwóch okrągłych rocznic: 150. rocznicy utworzenia Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego i 70. rocznicy powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych, lecz także dlatego, że przed kilkoma dniami Komisja Europejska przedstawiła założenia planu stworzenia Jednolitego Rynku Cyfrowego.

W Polsce pokazał je wiceprzewodniczący KE Andrus Ansip. Podczas konferencji „Europejski rynek cyfrowy” podkreślał, że bariery istniejące w internecie powodują, że obywatele nie mają pełnego dostępu do towarów i usług na terenie Unii Europejskiej. – Nowy Jednolity Rynek Cyfrowy przyniesie wiele korzystnych zmian. Na rynku pracy przyczyni się do ożywienia gospodarczego i szybszego wzrostu w całej gospodarce Unii – zapewniał. Niezwykle ważnym wyzwaniem jest rozwój kompetencji cyfrowych, bez których nie da się w pełni skorzystać z jednolitego rynku cyfrowego. – Wiele młodych osób korzysta na co dzień z internetu, ale nie ma umiejętności, by wykorzystać sieć do celów zawodowych. A te są podstawą na rynku pracy. Powinniśmy się zastanowić, co można zrobić w tej kwestii – tłumaczył.

O te kompetencje upomnieli się też sygnatariusze manifestu, pod którym podpisało się 35 ludzi nauki, biznesu, administracji i organizacji zrzeszających firmy z sektora ITC, apelując do rządu i samorządów o wypracowanie spójnej koncepcji rozwoju e-umiejętności w całym społeczeństwie.


Pozostało jeszcze 1% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane