statystyki

Unijny cyfrowy rynek

autor: Sylwia Czubkowska21.05.2015, 08:35; Aktualizacja: 21.05.2015, 08:35
Podczas konferencji „Europejski rynek cyfrowy” podkreślał, że bariery istniejące w internecie powodują, że obywatele nie mają pełnego dostępu do towarów i usług na terenie Unii Europejskiej.

Podczas konferencji „Europejski rynek cyfrowy” podkreślał, że bariery istniejące w internecie powodują, że obywatele nie mają pełnego dostępu do towarów i usług na terenie Unii Europejskiej.źródło: ShutterStock

Obchodzony w tym roku po raz 150. Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego (wcześniej Światowy Dzień Telekomunikacji) został uznany za szczególnie istotny. Nie tylko z powodu dwóch okrągłych rocznic: 150. rocznicy utworzenia Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego i 70. rocznicy powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych, lecz także dlatego, że przed kilkoma dniami Komisja Europejska przedstawiła założenia planu stworzenia Jednolitego Rynku Cyfrowego.

W Polsce pokazał je wiceprzewodniczący KE Andrus Ansip. Podczas konferencji „Europejski rynek cyfrowy” podkreślał, że bariery istniejące w internecie powodują, że obywatele nie mają pełnego dostępu do towarów i usług na terenie Unii Europejskiej. – Nowy Jednolity Rynek Cyfrowy przyniesie wiele korzystnych zmian. Na rynku pracy przyczyni się do ożywienia gospodarczego i szybszego wzrostu w całej gospodarce Unii – zapewniał. Niezwykle ważnym wyzwaniem jest rozwój kompetencji cyfrowych, bez których nie da się w pełni skorzystać z jednolitego rynku cyfrowego. – Wiele młodych osób korzysta na co dzień z internetu, ale nie ma umiejętności, by wykorzystać sieć do celów zawodowych. A te są podstawą na rynku pracy. Powinniśmy się zastanowić, co można zrobić w tej kwestii – tłumaczył.

O te kompetencje upomnieli się też sygnatariusze manifestu, pod którym podpisało się 35 ludzi nauki, biznesu, administracji i organizacji zrzeszających firmy z sektora ITC, apelując do rządu i samorządów o wypracowanie spójnej koncepcji rozwoju e-umiejętności w całym społeczeństwie.


Pozostało 1% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane