statystyki

Zakłady ubezpieczeń przestaną mówić jednym głosem. Kto zostanie w PIU?

autor: Patryk Słowik22.04.2015, 07:51; Aktualizacja: 22.04.2015, 08:27
Opiniujący wskazują, że w obliczu dobrowolności zrzeszania się istnieje ryzyko, że powstanie kilka nowych organizacji, lecz żadna nie będzie reprezentatywna dla całego sektora.

Opiniujący wskazują, że w obliczu dobrowolności zrzeszania się istnieje ryzyko, że powstanie kilka nowych organizacji, lecz żadna nie będzie reprezentatywna dla całego sektora.źródło: ShutterStock

Przynależność do Polskiej Izby Ubezpieczeń ma być dobrowolna – proponuje Ministerstwo Finansów. Jednak zdaniem kilku innych resortów, z Ministerstwem Gospodarki na czele, to bardzo zły pomysł.

Zgodnie z art. 215 ustawy o działalności ubezpieczeniowej (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 950) krajowe i zagraniczne zakłady ubezpieczeń wykonujące działalność na terytorium RP tworzą ubezpieczeniowy samorząd gospodarczy. Przepisy następne stanowią, że ich przynależność do organizacji samorządu – Polskiej Izby Ubezpieczeń – jest obligatoryjna.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane