statystyki

Zakłady ubezpieczeń przestaną mówić jednym głosem. Kto zostanie w PIU?

autor: Patryk Słowik22.04.2015, 07:51; Aktualizacja: 22.04.2015, 08:27
Opiniujący wskazują, że w obliczu dobrowolności zrzeszania się istnieje ryzyko, że powstanie kilka nowych organizacji, lecz żadna nie będzie reprezentatywna dla całego sektora.

Opiniujący wskazują, że w obliczu dobrowolności zrzeszania się istnieje ryzyko, że powstanie kilka nowych organizacji, lecz żadna nie będzie reprezentatywna dla całego sektora.źródło: ShutterStock

Przynależność do Polskiej Izby Ubezpieczeń ma być dobrowolna – proponuje Ministerstwo Finansów. Jednak zdaniem kilku innych resortów, z Ministerstwem Gospodarki na czele, to bardzo zły pomysł.

Zgodnie z art. 215 ustawy o działalności ubezpieczeniowej (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 950) krajowe i zagraniczne zakłady ubezpieczeń wykonujące działalność na terytorium RP tworzą ubezpieczeniowy samorząd gospodarczy. Przepisy następne stanowią, że ich przynależność do organizacji samorządu – Polskiej Izby Ubezpieczeń – jest obligatoryjna.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane