statystyki

32 mld euro na rozwój infrastruktury

autor: Cezary Pytlos15.04.2015, 07:22; Aktualizacja: 15.04.2015, 07:39
Działania infrastrukturalne będą wspierane również z programu Polska Wschodnia (PO PW), skierowanego do pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Działania infrastrukturalne będą wspierane również z programu Polska Wschodnia (PO PW), skierowanego do pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.źródło: ShutterStock

Drogi, koleje, systemy przesyłowe, energetyka, gospodarka odpadami. Jakie będą nasze priorytety i jakie inwestycje – tych tematów nie może zabraknąć na VII Europejskim Kongresie Gospodarczym.

Chociaż nowy unijny budżet oznacza większą koncentrację funduszy unijnych na wsparciu innowacyjności gospodarki i konkurencyjności firm, to wciąż duże środki będą dostępne na projekty z dziedziny infrastruktury, m.in. drogi, koleje, inwestycje w energetykę czy sieci szerokopasmowe. Do 2020 r. na przedsięwzięcia infrastrukturalne przeznaczono ponad 32 mld euro w 16 programach regionalnych oraz w programach krajowych. Najwięcej środków na infrastrukturę Polska przewidziała, podobnie jak w poprzedniej perspektywie, w programie Infrastruktura i Środowisko. – Program na lata 2014–2020 będzie w znacznym stopniu kontynuacją działań, które znamy z jego poprzedniej edycji w perspektywie 2007–2013, ale na znaczeniu zyskają m.in. energetyka czy działania na rzecz niskoemisyjnej gospodarki – podkreśla wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane