statystyki

32 mld euro na rozwój infrastruktury

autor: Cezary Pytlos15.04.2015, 07:22; Aktualizacja: 15.04.2015, 07:39
Działania infrastrukturalne będą wspierane również z programu Polska Wschodnia (PO PW), skierowanego do pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Działania infrastrukturalne będą wspierane również z programu Polska Wschodnia (PO PW), skierowanego do pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.źródło: ShutterStock

Drogi, koleje, systemy przesyłowe, energetyka, gospodarka odpadami. Jakie będą nasze priorytety i jakie inwestycje – tych tematów nie może zabraknąć na VII Europejskim Kongresie Gospodarczym.

Chociaż nowy unijny budżet oznacza większą koncentrację funduszy unijnych na wsparciu innowacyjności gospodarki i konkurencyjności firm, to wciąż duże środki będą dostępne na projekty z dziedziny infrastruktury, m.in. drogi, koleje, inwestycje w energetykę czy sieci szerokopasmowe. Do 2020 r. na przedsięwzięcia infrastrukturalne przeznaczono ponad 32 mld euro w 16 programach regionalnych oraz w programach krajowych. Najwięcej środków na infrastrukturę Polska przewidziała, podobnie jak w poprzedniej perspektywie, w programie Infrastruktura i Środowisko. – Program na lata 2014–2020 będzie w znacznym stopniu kontynuacją działań, które znamy z jego poprzedniej edycji w perspektywie 2007–2013, ale na znaczeniu zyskają m.in. energetyka czy działania na rzecz niskoemisyjnej gospodarki – podkreśla wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane