Tarcza przeciwrakietowa Wisła przypłynie do nas z USA. I to już niedługo

autor: Maciej Miłosz14.04.2015, 07:32; Aktualizacja: 14.04.2015, 09:06
Amerykanie mają gorszą propozycję, ale są bardziej pewni politycznie

Amerykanie mają gorszą propozycję, ale są bardziej pewni politycznieźródło: ShutterStock

Prawdopodobny scenariusz: tarczę przeciwrakietową dostarczą Amerykanie, śmigłowce – kilku producentów

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • dd(2015-04-14 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    taki sprzęt powinniśmy robić sami dla siebie, skoro dostarczą go amerykańce to przeciw nim nie da rady wykorzystać tego szajsu

    Odpowiedz
  • cywil(2015-04-14 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Przed II wojną światową Polska też się zbroiła - zakupiła mi. okręty podwode. Jakie efekty to dało wiemy. A nie lepiej szukać sojuszników, ale prawdziwych sojuszników a nie jak przed II woja światową - np. Anglia. Teraz tez takich mamy. Szukajmu sojuszy i pracujmy nad zachowaniem pokoju, rozwojem gospodarczym a nie zbrojeniem się. Zbrojenia - nie tędy droga - poczytajcie historię ona winna was uczyć. A na zbrojeniach to zarobia inni a nie my.

    Odpowiedz
  • Observer(2015-04-14 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    ". A nie lepiej szukać sojuszników, ale prawdziwych sojuszników..."
    Tych "prawdziwych" sojuzników to juz miała Polska-przez 50 lat (został nam tylko Pałac Kultury i rozkradzione tory kolejowe...) miała, Gruzja, Ukraina, Mołdowa i in.
    Teraz mamy inny sojusz a dawny "sojuznik" piekli się i grozi ...
    Dziekujemy tobie "cywilu waqsilowy" za radę.

    Odpowiedz
  • dziadekzpragi(2015-04-14 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    PO co negocjacje , przetargi jeżeli decyduje geopolityka ? Szkoda pieniędzy , czasu i atłasu .

    Odpowiedz
  • qaduq(2015-04-14 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    Wisła przypłynie, kasa odpłynie. Ciekaw jestem, jakie są walory tego prezentu, przekazanego w dobrej wierze, w relacji do rakiet S-300 sprzedanych przez Rosje do Iranu? I kiedy kupimy F-35?

    Odpowiedz
  • emerytka(2015-04-14 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    I kiedy kupimy F-35? W dniu kiedy zlikwidujemy renty i emerytury

    Odpowiedz
  • Precz z komuna i uninym burdelem !(2015-04-14 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    Najbardziej Polske niszcza lewacko-libertynskie siedliska przestepcow na uslugach mozkiewsko-brukselskich bandytow ! Obecne siedlisko w rzadzie I palace,to najgrozniejsi dla Polski przestepcy !

    Odpowiedz
  • Kamasz(2015-04-14 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawa offsetu? A co to jest offset? Bo w polskim rządzie nie znają tego terminu - miał być offset przy tzw. samolotach F-16, no i...? Człowiek, który załatwiał Amerykanom sprawy tego kontraktu w Polsce, został potem w MON nadzorcą wykonania tego kontraktu przez Amerykanów, ale nadal nie zdradził nikomu, na czym miałby polegać "offset".

    Odpowiedz
  • cezar(2015-04-14 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    Nie po to tyle wydaliśmy na świątynię "Opatrzności Bożej" żeby teraz kupować uzbrojenie ! Czy ten rząd w Boga nie wierzy,czy co ?

    Odpowiedz
  • ciekawy(2015-04-14 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    małe pytanie ?? na ile starczyłby ten cały "nowoczesny" sprzęt w razie prawdziwego konfliktu - tydzień, dwa czy więcej ?? ktoś robił w ogóle takie badania ???
    np. kupujemy baterie rakiet - ich wystrzelenie to kilka lub kilkanaście minut - a potem, co ??
    czy czołgi które mamy - to mają w ogóle zapas pocisków ?? tak do walki chociaż na dwa tygodnie ???
    a czy nasze F-16 - to są w ogóle w coś uzbrojone poza działkami pokładowymi ???

    przecież amunicja, pociski w hurtowniach i marketach nie leżą ...

    nie kumam - to całe zbrojenie to tylko na wystrzał jednej salwy

    Odpowiedz
  • Też ciekawy(2015-04-14 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    Do - Ciekawy- Ameryka w ramach NATO zmusiła Polskę do zbrojeń po to by położyć łapę na tej kasie którą dostanie nasz MON.
    Sprzedadzą nam taki towar ,żeby zmusić Polskę do ciągłego dokupywania, rozwijania i modernizacji. Nigdy nie będzie finału , a USA będzie nas straszyć i doić latami.
    Jak się nie dostosujemy to sprzęt kupiony za grosz podatnika stanie się bezużytecznym złomem. Tak ponoć jest z F16 ,z których część stoi i nie może latać bo nie ma kasy na serwis amerykańaki.
    Może ktoś odpowie jaka jest prawda o tych F-16 a przy okazji wyjaśni dlaczego niemieckie media podają że te Leopardy których eksport wstrzymano do Polski , muszą być zmodernizowane a nasze nie.
    Dlaczego Niemcy muszą , a nam nie wolno?

    Odpowiedz
  • Wyrocznia(2015-04-14 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    Tarcza antyrakietowa - Co to jest ? Dokładnie !
    Czy to system który będzie nad Polską zestrzeliwał wykryte rakiety wroga ? Np te uzbrojone w głowice jądrowe? Czyli jak taka rakieta leci np. na Brukselę to nad Polską ją zestrzelimy i Bruksela śpi spokojnie ? To znaczy , że po trafieniu takiej rakiety nastąpi napowietrzny wybuch jądrowy ze wszystkimi konsekwencjami takiego wybuchu ? Czyli Bruksela śpi , a pół Polski ma chorobę popromienną , a tysiące Polaków już nie ma ?

    Odpowiedz
  • ........(2015-04-15 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ad 12
    No też własnie sie tak zastanawialem cos sie dzieje z rakieta w razie pozytywnego rezultatu działań tarczy...Jeżeli miało by dojść do jego ekspolozji i rozpylania odpadow na pol wojewodztwo to jednym slowem biznes pierwsza klasa. ale na pewno dostalibysmy medal lub inna laurkę od ocalonych

    Odpowiedz