„Gospodarka 2023: trendy, szanse, ryzyka” i „Nowa energia, nowa energetyka” to dwie najważniejsze z serii dziewięciu debat zaplanowanych podczas EEC Trends. Konferencja, która odbędzie się 6 lutego, wytyczy kierunki na XV Europejski Kongres Gospodarczy.

Transformacja polskiego sektora energii wobec kryzysu i zmian spowodowanych wojną, nowe szlaki handlowe, zmiany w łańcuchach dostaw, planowane i realizowane inwestycje infrastrukturalne, trendy i technologie w strategiach firm, inwestycje w zrównoważoną produkcję, kondycję polskiego rynku kapitałowego a inwestycje i innowacje w polskiej gospodarce - to tylko niektóre z zagadnień, z jakimi zmierzą się uczestnicy EEC Trends. Lista panelistów wydłuża się każdego dnia. Będą wśród nich przedstawiciele rządu, samorządowcy, przedsiębiorcy, finansiści, inwestorzy i ekonomiści. W konferencji, która odbędzie się w Warszawie, można wziąć udział osobiście lub zdalnie. Już jest możliwość rejestracji.
- Obecnie znajdujemy się w epicentrum wielkich przemian. Podczas tegorocznej edycji EEC Trends rozpoznamy, na jakim etapie jest gospodarka. W gronie najlepszych ekspertów przeanalizujemy zmiany, które w niedalekiej przyszłości będą kształtować procesy społeczne, gospodarcze i ekonomiczne - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, która organizuje spotkanie. Rekomendacje zostaną wykorzystane w pracach nad agendą Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Ta największa w regionie biznesowa konferencja odbędzie się w Katowicach od 24 do 26 kwietnia 2023 r.
EEC Trends otworzy sesja pt. „Gospodarka 2023: trendy, szanse, ryzyka”, której celem będzie znalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące m.in. inflacji i złotego, finansów publicznych, geopolityki, scenariuszy kryzysu w obliczu rosnących cen energii.
Paneliści szczegółowo przyjrzą się transformacji polskiego sektora energii w obliczu kryzysu i zmian spowodowanych wojną w czasie debaty „Nowa energia, nowa energetyka”. Udział w niej potwierdzili już Jerzy Buzek, europoseł, były premier RP i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej, Dariusz Bliźniak, wiceprezes zarządu Respect Energy, i Joanna Maćkowiak-Pandera, prezeska Fundacji Forum Energii. Będą szukać odpowiedzi na pytania, czy strategia energetyczna państwa odpowiada aktualnym wyzwaniom, na jakim etapie są inwestycje w energetyce odnawialnej, jak godzić względy bezpieczeństwa energetycznego, zasady rynku i interes odbiorcy energii oraz jak pilnować stabilności systemu energetycznego w procesie odchodzenia od węgla, który wydaje się na dłuższą metę nieunikniony.
Rejestracja poprzez formularz dostępny na stronie: trends.eecpoland.eu