Bank Pekao przeanalizuje możliwość zakupu aktywów Raiffeisen Polbanku - poinformował prezes Luigi Lovaglio.

"Naszym obowiązkiem jest analizować każdą okazję, jak pojawia się na rynku. Jeśli będziemy przekonani, że stworzy to dla nas dodatkowe wartości, pozwoli na osiągnięcie synergii, będzie pasować do naszej strategii, a cena będzie odpowiednia, zrobimy wszystko, by osiągnąć nasz cel" - powiedział Lovaglio podczas konferencji prasowej.

Wczoraj Raiffeisen Bank International (RBI) poinformował, że postanowił - w ramach planów na kolejne trzy lata - sprzedać swoje polskie operacje. Jak uzasadniał, udział w konsolidacji rynku wymagałby znacznych dodatkowych środków finansowych, zaś synergie z siecią RBI są ograniczone.

Zysk netto grupy kapitałowej Raiffeisen Bank Polska wyniósł 338,4 mln zł w 2014 r., według wstępnych nieaudytowanych danych, podała wczoraj instytucja. Wcześniej bank informował, że w 2013 r. zysk netto Grupy Raiffeisen Bank Polska sięgnął 183,5 mln zł. Aktywa ogółem na wyniosły 58,62 mln zł na koniec 2014 r.

Raiffeisen Bank Polska S.A. - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A.