InPost zainstalował Paczkomaty® na Islandii w ramach kontraktu na rzecz Iceland Post, islandzkiego narodowego operatora pocztowego. Paczkomaty® będą działać pod marką PóstBox w największych islandzkich miastach oraz przy stacjach benzynowych, poinformował Integer.pl.

„Nasze maszyny sprawdzają się praktycznie na każdym rynku, stąd zarówno narodowi, jak i prywatni operatorzy wybierają na partnera biznesowego właśnie Grupę Integer.pl. Jestem przekonany, że Poczta Islandzka bardzo szybko odczuje korzyści z zainstalowanej sieci Paczkomatów – tak jak miało to miejsce w przypadku EestiPost czy Australia Post. Islandzki rynek e-commerce rozwija się w dwucyfrowym tempie, co powoduje dynamiczny wzrost zapotrzebowania na wygodne formy dostawy. Jestem pewien, że Paczkomaty sieci PóstBox idealnie trafią w potrzeby Islandczyków" – powiedział prezes Grupy Integer.pl Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

Islandia jest kolejnym europejskim krajem, którego mieszkańcy mają możliwość korzystania z urządzeń dostarczonych przez Grupę Integer.pl.

Wśród narodowych operatorów, którzy wybrali polskie maszyny są: Australia Post, Omniva (dawniej Eesti Post), Columbian Post czy Saudi Post. Ostatnio Grupa Integer.pl zawarła także umowę z holenderskim PostNL. Paczkomaty® dostarczone przez Grupę Integer.pl zostaną zainstalowane pod marką Pakketautomaten Post NL na stacjach kolejowych w Amsterdamie, Rotterdamie, Hadze, Utrechcie, Bredzie, Eindhoven oraz w Leiden oraz na międzynarodowym lotnisku Schiphol pod Amsterdamem.

Grupa Kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Skonsolidowane przychody sięgnęły 347,32 mln zł w 2013 r.