statystyki

Ostrzeżenia przed parabankami nie tylko na stronie KNF. Także w mediach

autor: Patryk Słowik02.01.2015, 08:12; Aktualizacja: 02.01.2015, 08:44
kredyty-rachunki-smutek

Po aferze Amber Gold ludzie stali się ostrożniejsi na rynku i zdają sobie sprawę z tego, że nie każda firma jest uczciwa.źródło: ShutterStock

Lista ostrzeżeń przygotowywana przez Komisję Nadzoru Finansowego będzie dostępna nie tylko w internecie. Ogłoszenia pojawią się również w prasie. Ma to zapewnić lepszą ochronę na rynku usług finansowych osobom starszym.

Zastępca rzecznika praw obywatelskich Ryszard Czerniawski zwrócił się niedawno do przewodniczącego KNF z prośbą o to, aby ostrzeżenia przed nieuczciwymi przedsiębiorcami były publikowane także w mediach drukowanych. Chodzi o to, aby dostęp do nich mieli także ci, którzy nie korzystają z internetu, a są szczególnie narażeni na nieuczciwe praktyki.

Pomysł podoba się zarówno w KNF, jak i parlamentarzystom.

– Pewne działania z naszej strony już zostały podjęte. I podejmiemy kolejne. Jednak najpierw musimy dokładnie ustalić ich formę – zapewnia Maciej Krzysztoszek z komisji.

Urząd, dzięki uprzejmości TVP oraz Polskiego Radia, bezpłatnie od sierpnia do listopada przeprowadził kampanię informacyjną w mass mediach. I są efekty. Jak podaje Krzysztoszek, na podstawie przychodzącej korespondencji oraz rozmów telefonicznych można wnioskować, że o liście ostrzeżeń dowiedziało się wiele osób, które wcześniej nie miały pojęcia o jej istnieniu.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane