InPost podkreśla, że zapewnił wymaganą jakość usług oraz złożył najkorzystniejszą cenowo ofertę. Zaoferowane przez InPost ceny dla urzędów są znacznie niższe od cen stosowanych dotychczas – przykładowo, UKE obecnie płaci 5,70 zł za list polecony ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, a cena InPost jest niższa o prawie 50%, podano w komunikacie. 

Być albo nie być Poczty Polskiej. Musi wygrać konkurs >>>

"Po raz kolejny udowodniliśmy, że silny biznesowo i odpowiednio zarządzany niezależny operator pocztowy może zapewnić efektywną obsługę korespondencji pocztowej dla największych podmiotów rynkowych, wliczając instytucje rządowe. Z pewnością należy wyrazić uznanie dla sposobu wyłaniania zwycięzcy przetargu - wolnorynkowe podejście, które zaczyna być coraz częściej stosowane wśród podmiotów państwowych powoduje, że wybierane są rzeczywiście najkorzystniejsze oferty. Tym samym Państwo Polskie, nie tracąc na jakości, oszczędza miliony złotych w ramach środków publicznych" - powiedział prezes Integer.pl Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie. 

Dodał, że zwycięstwo InPost w przetargu CUW to także znakomity prognostyk przed konkursem na operatora wyznaczonego, którego warunki zostaną ogłoszone niebawem. 

"Z satysfakcją przyjęliśmy też decyzję KIO, iż w przetargach na usługi pocztowe nie jest prawidłowym utajnianie formularza cenowego. To pozwoli na większą transparentność zamówień publicznych w tym obszarze" - podkreślił Brzoska. 

Obsługa korespondencji Centrum Usług Wspólnych to kolejny duży przetarg, w którym zwyciężył największy niezależny operator pocztowy w Polsce. W listopadzie 2014 roku InPost wygrał przetarg na obsługę przesyłek KRUS o wartości 22,71 mln zł. 

Od czerwca do września tego roku InPost uczestniczył w 38 przetargach publicznych, z czego wygrał w 27 przypadkach. 

Na koniec III kw. 2014 r. InPost realizował kontrakty na obsługę korespondencji na rzecz 2600 przedsiębiorstw w Polsce, zarówno instytucji publicznych, jak i firm prywatnych. Oznacza to wzrost o 20% od początku roku.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Skonsolidowane przychody sięgnęły 347,32 mln zł w 2013 r.