InPost wygrał przetarg na obsługę przesyłek Centrum Usług Wspólnych o wartości ok. 33 mln zł. Dwuletnia umowa wejdzie w życie 1 stycznia 2015 roku i obejmie dostarczanie korespondencji na rzecz ponad 100 krajowych instytucji, w skład których wchodzą m.in. ministerstwa, prokuratury, urzędy wojewódzkie oraz urzędy centralne, poinformowała spółka.

InPost podkreśla, że zapewnił wymaganą jakość usług oraz złożył najkorzystniejszą cenowo ofertę. Zaoferowane przez InPost ceny dla urzędów są znacznie niższe od cen stosowanych dotychczas – przykładowo, UKE obecnie płaci 5,70 zł za list polecony ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, a cena InPost jest niższa o prawie 50%, podano w komunikacie.

Być albo nie być Poczty Polskiej. Musi wygrać konkurs >>>

"Po raz kolejny udowodniliśmy, że silny biznesowo i odpowiednio zarządzany niezależny operator pocztowy może zapewnić efektywną obsługę korespondencji pocztowej dla największych podmiotów rynkowych, wliczając instytucje rządowe. Z pewnością należy wyrazić uznanie dla sposobu wyłaniania zwycięzcy przetargu - wolnorynkowe podejście, które zaczyna być coraz częściej stosowane wśród podmiotów państwowych powoduje, że wybierane są rzeczywiście najkorzystniejsze oferty. Tym samym Państwo Polskie, nie tracąc na jakości, oszczędza miliony złotych w ramach środków publicznych" - powiedział prezes Integer.pl Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

Dodał, że zwycięstwo InPost w przetargu CUW to także znakomity prognostyk przed konkursem na operatora wyznaczonego, którego warunki zostaną ogłoszone niebawem.

"Z satysfakcją przyjęliśmy też decyzję KIO, iż w przetargach na usługi pocztowe nie jest prawidłowym utajnianie formularza cenowego. To pozwoli na większą transparentność zamówień publicznych w tym obszarze" - podkreślił Brzoska.

Obsługa korespondencji Centrum Usług Wspólnych to kolejny duży przetarg, w którym zwyciężył największy niezależny operator pocztowy w Polsce. W listopadzie 2014 roku InPost wygrał przetarg na obsługę przesyłek KRUS o wartości 22,71 mln zł.

Od czerwca do września tego roku InPost uczestniczył w 38 przetargach publicznych, z czego wygrał w 27 przypadkach.

Na koniec III kw. 2014 r. InPost realizował kontrakty na obsługę korespondencji na rzecz 2600 przedsiębiorstw w Polsce, zarówno instytucji publicznych, jak i firm prywatnych. Oznacza to wzrost o 20% od początku roku.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Skonsolidowane przychody sięgnęły 347,32 mln zł w 2013 r.