Polska przed końcem dekady będzie potęgą ekonomiczną. Prawie

autor: Bartłomiej Niedziński13.10.2014, 07:00; Aktualizacja: 13.10.2014, 09:28
biznes, rozwój, wykres

Według prognoz w roku 2019 wyprzedzimy Szwajcarię.źródło: ShutterStock

Przed końcem dekady będziemy 22. gospodarką świata – przewiduje MFW. Choć pod względem PKB na osobę jesteśmy znacznie niżej, to i tak tempo, w jakim przez ostatnie ćwierćwiecze nadrabiamy dystans, robi wrażenie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (47)

  • Radek(2015-06-20 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    To już nawet nie jest śmieszne, to jest po prostu żałosne. Polska - Potęga Gospodarcza Trzeciego Świata z głównym towarem eksportowym w postaci jabłek oraz taniej siły roboczej.

    Odpowiedz
  • Michaaliszyn(2014-10-13 15:57) Zgłoś naruszenie 01

    Oj,ten "pisatiel" artukułu specjalnie sie nie wysilił.No,chyba że też chcial w ten sposób ośmieszyć rzadzących...Jak można przyrównywać PKB państwa ,liczącego kilka milionów ludności,do PKB państwa liczącego kilkadziesiąt milionów ludności???.Piszącemu niniejszy ortykuł pomyliły się role,podobnie jak zającowi,który wyobraził sobie,że jest tak wielki
    i ważny,że może być królem zwierząt.

    Odpowiedz
  • Ręce opadają(2014-10-13 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie trzeba mieć wykształcenie żeby napisać tyle głupot na raz. ?

    Odpowiedz
  • tenod(2014-10-13 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Ale to działa wciskania kitu :) .

    Odpowiedz
  • Krzyś(2014-10-13 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Gebbelsowska , przedwyborcza propaganda . Już byliśmy przecież dziesiątą potęgą , za Gierka . Nie ośmieszajcie się

    Odpowiedz
  • czytelnik(2014-10-13 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    a mnie się marzy kurna chata, czyżby propaganda sukcesu PO nabrała tempa

    Odpowiedz
  • jeszcze normalny(2014-10-16 06:46) Zgłoś naruszenie 00

    MFW - prognoza do zaciągania dalszych kredytów przez użytecznych idiotów do podwyższania PKB, żenujący kretynizm !

    Odpowiedz
  • Irek(2014-10-13 07:34) Zgłoś naruszenie 00

    Do prima aprilis jest jeszcze trochę czasu. A tak na poważnie, to wolałbym gospodarkę zaawansowaną technologicznie z mniejszym PKB niż polską, gdzie największym pracodawcą są supermarkety a potem długo długo nic

    Odpowiedz
  • Maria 77(2014-10-13 07:38) Zgłoś naruszenie 00

    Co to za bzdury!

    Odpowiedz
  • Tutejszy(2014-10-13 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Wytworzony u nas PKB jest transferowany za granicę. I co nam po tym?. Niech sie głupi cieszy trza go poklepać po plecach. Polska to główna montownia Europy.

    Odpowiedz
  • 1951(2014-10-13 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    Czyja kieszeń to odczuje,POLITYKÓW i INNYCH DARMOZJADÓW??? Po co to strzępić język!!! Dajcie przyzwoite PENSJE i JUŻ!!!

    Odpowiedz
  • DZIECKO WE MGLE(2014-10-13 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    SALOMON Z PUSTEGO NIE NALEJE...A POLAK POTRAFI ...

    Odpowiedz
  • już jesteśmy taką potęgą jak ..... d i kamini kupa(2014-10-14 05:26) Zgłoś naruszenie 00

    Drobna korekta. Będziemy 22 gospodarką 3-go świata.

    Odpowiedz
  • Jeszcze pamiętający(2014-10-13 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    Potęgą gospodarczą, czyli na dziesiątym miejscu na świecie, to juz byliśmy, ale w ćwierćwieczu demokracji, czyli władzy ludu (1956-1981)...

    Odpowiedz
  • czuję się w tym kraju jak chłop pańszczyźniany(2014-10-14 05:27) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko dziwne, że zarabiamy jak 222 gospodarka świata.

    Odpowiedz
  • igor(2014-10-13 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    skad takie prognozy, wedlug mnie zyje sie gorzej, obecnie jeszcze zdecydowalem sie na dodatkowe oszczedzanie na lokacie w Getin glownie z tego powodu a aby miec jakies zabezpieczenie

    Odpowiedz
  • kagan(2014-10-13 21:03) Zgłoś naruszenie 00

    co za kretyńskie, prestidigitatorskie sztuczki sugerujące,że żyje nam się lepiej niż Szwedom

    Odpowiedz
  • adsenior(2014-10-14 06:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ho, ho, ho - epoka Gierka wraca? Wtedy też co i rusz informowano jaką to jesteśmy potęgą!

    Odpowiedz
  • TZ(2014-10-13 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    Gwoździe w mózgu jak to pisał kiedyś Kisiel

    Odpowiedz
  • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2014-10-13 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Wybory się zbliżają ,propaganda się nasila.Zaraz się zaczyna spoty typu :wszyscy z zagranicy wrócą do kraju bo w Polsce zarobią 2-razy więcej niż w Norwegii,nauczyciele i policjanci będą zarabiali 6 tys netto ,a najniższa krajowa podskoczy do 3 tys.Bezrobocie spadnie do 0,1% w 5 miesięcy...

    -A tymczasem przez ostatnie 7 lat- Dyzma dostał z EU 270 mld zł i zadłużył nas na ponad 600mld= ~900 mld zł i mamy...króla .

    Odpowiedz