Polska przed końcem dekady będzie potęgą ekonomiczną. Prawie

autor: Bartłomiej Niedziński13.10.2014, 07:00; Aktualizacja: 13.10.2014, 09:28
biznes, rozwój, wykres

Według prognoz w roku 2019 wyprzedzimy Szwajcarię.źródło: ShutterStock

Przed końcem dekady będziemy 22. gospodarką świata – przewiduje MFW. Choć pod względem PKB na osobę jesteśmy znacznie niżej, to i tak tempo, w jakim przez ostatnie ćwierćwiecze nadrabiamy dystans, robi wrażenie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (47)

  • Radek(2015-06-20 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    To już nawet nie jest śmieszne, to jest po prostu żałosne. Polska - Potęga Gospodarcza Trzeciego Świata z głównym towarem eksportowym w postaci jabłek oraz taniej siły roboczej.

    Odpowiedz
  • henkoro(2014-10-22 23:19) Zgłoś naruszenie 00

    Zobaczymy czy trwający właśnie Polski Kongres Gospodarczy potwierdzi ten hurraoptymizm. Tam jest paru gości, którzy potrafią naprawdę trafnie ocenić realny stan rzeczy.

    Odpowiedz
  • jeszcze normalny(2014-10-16 06:46) Zgłoś naruszenie 00

    MFW - prognoza do zaciągania dalszych kredytów przez użytecznych idiotów do podwyższania PKB, żenujący kretynizm !

    Odpowiedz
  • nina(2014-10-15 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    propaganda sukcesu za demokracji ;prawie uwierzyłam gdyby nie to co widzę za oknem wystarczy spojrzeć w jakim stanie są miasta i miasteczka. Centrum Włocławka ,Sierpca ,Płocka ,Lipna po prostu strach patrzeć na coraz uboższe społeczeństwo to po prostu tragedia a,to co się dzieje wieczorami pod śmietnikami przechodzi ludzkie pojęcie.

    Odpowiedz
  • UJ Krakow(2014-10-15 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Takie cuda POtegi,a tyle milionow mlodych Polakow,Polske tula sie za chlebem PO totalitarnym unijnym smierdzacym bagnie,zamiast zyc w rodzinie u siebie,we wlasnej Ojczyznie Polsce.

    Odpowiedz
  • ktosik(2014-10-14 20:20) Zgłoś naruszenie 00

    Szwajcaria ma 8 mln ludzi, a Szwecja 5 mln. Porównywać można rzeczy porównywalne

    Odpowiedz
  • PROPAGANDA dla POglupkow,nie dla nas Polakow UJ(2014-10-14 16:07) Zgłoś naruszenie 10

    Skoro Polska wedlug propagandy rosnie tak w POtege,to dlaczego rzadowi przestepcy rozdaja,trwonia nasz narodowy majatek,likwiduja zaklady,kopalnie ,szpitale,szkoly,nauke historii,patriotyzm,wprowadzajac do szkol ideologie gender,czyli ideologie pedofili,zboczen I zadluzaja Polske w miliardy na wiele pokolen ?
    Skoro tak Polska idzie w POtege,to dlaczego nie splacane sa dlugi,lecz Polska jest likwidowana na rzecz totalitarnego unijnego bagna ?
    Doskonala PROPAGANDA dla POglupkow I lemingow !

    Odpowiedz
  • adsenior(2014-10-14 06:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ho, ho, ho - epoka Gierka wraca? Wtedy też co i rusz informowano jaką to jesteśmy potęgą!

    Odpowiedz
  • czuję się w tym kraju jak chłop pańszczyźniany(2014-10-14 05:27) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko dziwne, że zarabiamy jak 222 gospodarka świata.

    Odpowiedz
  • już jesteśmy taką potęgą jak ..... d i kamini kupa(2014-10-14 05:26) Zgłoś naruszenie 00

    Drobna korekta. Będziemy 22 gospodarką 3-go świata.

    Odpowiedz
  • Yannik(2014-10-13 23:44) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję zobaczyć prognozowane PKB a dług Polski...

    Odpowiedz
  • obserwator(2014-10-13 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    "W TELEWIZJI POwiedzieli że się ludziom dobrze wiedzie , uwierzyli zaraz wszyscy ,nawet ci żyjący w biedzie ."

    Odpowiedz
  • kagan(2014-10-13 21:03) Zgłoś naruszenie 00

    co za kretyńskie, prestidigitatorskie sztuczki sugerujące,że żyje nam się lepiej niż Szwedom

    Odpowiedz
  • oli1953(2014-10-13 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    Typowa propaganda sukcesu po przed wyborami.Polska to typowy zakład montowniczy europy.

    Odpowiedz
  • TZ(2014-10-13 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    Gwoździe w mózgu jak to pisał kiedyś Kisiel

    Odpowiedz
  • igor(2014-10-13 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    skad takie prognozy, wedlug mnie zyje sie gorzej, obecnie jeszcze zdecydowalem sie na dodatkowe oszczedzanie na lokacie w Getin glownie z tego powodu a aby miec jakies zabezpieczenie

    Odpowiedz
  • 1951(2014-10-13 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    Czyja kieszeń to odczuje,POLITYKÓW i INNYCH DARMOZJADÓW??? Po co to strzępić język!!! Dajcie przyzwoite PENSJE i JUŻ!!!

    Odpowiedz
  • Pytający(2014-10-13 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle...? Kto otworzy firmę. zamyka..Ci co mają firmy, ledwie zipią i masowo przenoszą firmy do innych krajów...Jak chcesz coś kupić, to tylko na kredyt..Jak jechać na wakacje..? Tylko na kredyt.Jak wesel, to na kredyt...Czemu tyle ludzi stoi w kolejce po darmowy chleb do Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.?Czemu ludzie wybierają to i owo ze śmietnisk..Czemu,czemu, czemu..Posłom tylko i rządzącym się wiedzie..Reszta? Z łapy do papy..Czemu...

    Odpowiedz
  • autor(2014-10-13 16:03) Zgłoś naruszenie 01

    Doceniają nas, źle. Nie doceniają nas źle. Polakowi nikt nie dogodzi :)

    Odpowiedz
  • Michaaliszyn(2014-10-13 15:57) Zgłoś naruszenie 01

    Oj,ten "pisatiel" artukułu specjalnie sie nie wysilił.No,chyba że też chcial w ten sposób ośmieszyć rzadzących...Jak można przyrównywać PKB państwa ,liczącego kilka milionów ludności,do PKB państwa liczącego kilkadziesiąt milionów ludności???.Piszącemu niniejszy ortykuł pomyliły się role,podobnie jak zającowi,który wyobraził sobie,że jest tak wielki
    i ważny,że może być królem zwierząt.

    Odpowiedz