statystyki

Posłowie wyręczą rząd w porządkowaniu spółek

autor: Dobromiła Niedzielska – Jakubczyk17.09.2014, 08:54; Aktualizacja: 17.09.2014, 08:56
Nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym

Nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowymźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości trafił do Sejmu jako poselski. Ma to przyspieszyć urealnienie wpisów w Krajowym Rejestrze Sądowym

Do reprezentowania wnioskodawców w sejmowych pracach został upoważniony poseł PO Stanisław Chmielewski. Wszedł on do parlamentu na miejsce posła Adama Szejnfelda, który po eurowyborach wyjechał do Brukseli. Przez ostatnie pięć lat Stanisław Chmielewski był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Pytany o to, kto jest autorem projektu nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) złożonego jako poselski, uchylił się od odpowiedzi. Wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski stwierdził natomiast wprost, że czekanie na rządową inicjatywę wiązałoby się z roczną zwłoką w osiąganiu efektów nowelizacji i kosztowałoby budżet państwa ok. 40 milionów złotych.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • qwerty(2014-09-17 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny poroniony pomysł. Jak to jest, że sądy się nie wyrabiają więc doda się im więcej zadań? Zgodzić muszę się z sędzia z Iustitii. Nie wiem przy tym po co sądy się mają tym zajmować. Mnie interesuje jak szybko załatwią wniosek o zmiany dla obsługiwanej spółki. Jak się spółka będzie likwidować to się tym sami zajmiemy. A prowadzenie za spółkę takiego postępowania przez sąd to po raz kolejny wywalanie w błoto masy pieniędzy nie wiadomo po co. Komuś tam ciężko odbiło.

    Odpowiedz
  • sn(2014-09-17 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    Potrzeba uprościć maksymalnie zmiany w Spółkach, likwidację Spółek , bo jest gehenna (biurokracja ogromna sam przechodziłem) i duże koszty za każdym razem, parę tys.zł.(sąd 500zł+notariusz 1200zł+wypisy itp)szczególnie dla małych firm , czas stracony dla firm !. Wymyślą biurokrację w KRS ,to niech sami to załatwiają mają komp. płace, za nasze podatki. Wspólnicy Spółki tylko powinni składać wnioski wg wzoru , resztę tego powinien załatwić sąd KRS inaczej nie zlikwiduje się tej kosztownej biurokracji.Powinno być jedno okienko !!! Apel do Rządu ,Sejmu !!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane