Piechociński: Mniejsze podatki zamiast waloryzacji emerytur

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki19.08.2014, 07:32; Aktualizacja: 19.08.2014, 09:31
Janusz Piechociński

Janusz Piechociński, wicepremier, minister gospodarkiźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Wyższa kwota wolna w PIT zamiast kwotowej waloryzacji emerytur – taki wariant rozważa koalicja rządowa. Wicepremier Janusz Piechociński w wywiadzie dla DGP mówi, że z uwagi na bardzo niską inflację podwyżki przyszłorocznych emerytur będą bardzo małe. W grę raczej nie wchodzi waloryzacja kwotowa. – Ponieważ mogłaby być ponownie zaskarżona, umówiliśmy się, że zrealizujemy ten cel przez istotne podniesienie kwoty wolnej w podatku dochodowym – tłumaczy Piechociński. – Istotne zwiększenie, i to dla wszystkich. To mechanizm, któremu nie można zarzucić niekonstytucyjności.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (55)

  • kripo(2014-08-24 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    ALE GUMOFILC WYMYŚLIŁ !!! ISTNY Z NIEGO WULKAN INTELEKTU ...

    Odpowiedz
  • anka(2014-08-23 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    Chłopie jesteśmy daleko za murzynami,nawet biedniutka Zambia ma kwotę wolną od podatku=3500 zł
    Kraje UE ,to 10-15 razy wyższe kwoty wolne od podatku,o tym trzeba mówić,o waszym okradaniu Polaków i obiadkach ministrów za 1500 zł

    Odpowiedz
  • Ted(2014-08-23 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ekonomiczni idioci nadal chcą majstrować przy waloryzacji ,by coś ugrać w nadchodzących wyborach! Nie zmienia się systemu dla doraźnych celów ! Takie to trudne do pojęcia ?

    Odpowiedz
  • wsab(2014-08-22 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    wyższa kwota oczywiście,ale przyznana procentowo od wysokości emerytury,a nie dla wszystkich jednakowa kwota, np 30 % od 1000, 300 zł a od 2000 ,600 zł itp.

    Odpowiedz
  • 1234(2014-08-22 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    najpierw baranie zlikwiduj KRUS darmozjada

    Odpowiedz
  • emeryt(2014-08-22 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    niech Piechociński nie traktuje emerytów jak durni, niech im nie ubliża, ponieważ kazdy wie, że to dotyczy każdego podatnika, a nie tylko emeryta

    Odpowiedz
  • Deflacja to kłam ....(2014-08-21 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Deflacja to kłam, w dniu dzisiejszym w aptece, za dwa leki które kosztowały dotychczas 10.50 zł., należało zapłacić, za jeden 13.50, a drugi 14.40 zł., nieźle ...

    Odpowiedz
  • emerytka(2014-08-21 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    Piechociński: Mniejsze podatki zamiast waloryzacji emerytur
    ILE NA TEJ OPERACJI STRACI PRZECIĘTNY EMERYT?

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny.(2014-08-20 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    TO JEST DEBIL. ZAL GLUPKA.PO ZAWODUWCE...

    Odpowiedz
  • obserwator(2014-08-20 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Vice Gubernatorze informuje, że pląsanie na salonach politycznych zakończy się wam najpóźniej na przełomie 2020/21 roku wraz z grupą rządząca po 89 roku. W tym okresie UE zakończy utrzymywanie was, a karze płacić. Przekaż to Gubernatorowi temu od marketingowych gratisów. Zniszczyliście i wysprzedaliście kraj, forsę z UE inwestowaliście w głupawe szkolenia, deficytowe obiekty itp. bzdury tworząc deficytowe miejsca pracy, które znikną. Polityka meneli gospodarczych się kończy. Mam nadzieje że nie będzie już grubej kreski.

    Odpowiedz
  • NIE-PSL(2014-08-20 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    TAK OTO RZĄD CHCE OBNIŻYĆ KWOTĘ WOLNĄ OD PODATKU DLA WSZYSTKICH OBYWATELI A EMERYTOM NIE DAĆ WALORYZACJI ABY SZYBCIEJ MOGLI ODEJŚĆ Z TEJ ,, ZIELONEJ WYSPY" NA ,,ŁONO ABRAHAMA".
    TO JUŻ PRZEJŚCIE W WIEKU 67-LAT NA EMERYTURĘ NIE WYSTARCZY ABY WYKOŃCZYĆ LUDZI TRZEBA TEN PROCES PRZYSPIESZYĆ.TAK WYGLĄDA PEŁZAJĄCA EUTANAZJA NARODU I TO PRZEZ ,,WYBRAŃCÓW "TEGOŻ NARODU.TO JEST GORSZE NIŻ ZBRODNIE WOJENNE BO TE WYKONYWANE SĄ PRZEZ WROGÓW.

    Odpowiedz
  • qaduq(2014-08-20 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    : )mądra :
    -do tego warto dodać sprytnie przygotowany podatek od nieruchomości . I to jest skuteczna forma z deflacją i przekroczenie zadłużenia o tysiąc miliardów , nareszcie .

    Odpowiedz
  • Odpocząć od pomysłów PSL(2014-08-20 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Jedyne co Polska potrzebuje Panie Piechociński to odpocząć z dwie kadencje od pomysłów PSL!

    Odpowiedz
  • ATEISTA ANAR(2014-08-20 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    TEN CALY PIECHOCINSKI TO SE MOZE ISC NA WOJNE RAZEM Z E SWOJA RODZINKA A OD NARODU POLSKIEGO NIECHAJ SIE ODWALI SWOICH SYNALKOW NIECH SLE NA WOJENKE

    Odpowiedz
  • ATEISTA ANAR(2014-08-20 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    a AAA NIECH TEN PIECHOCINSKI RAZEM Z TYM NIERZADEM KASZUBA ********** SIE OD MOJEJ EMERYTURY NIECH DAJA TO CO POWINNI DAC A NIE ROBIA LUDZI W KONIUA ONI DARMOZJADY MYSLA ZE LUDZIE DURNE TAK JAK ONE SWOLOCZE SKUR///NE ZOSTALO WAM TYLKO DO WYBOROW A POTEM RAUSS NA ZIELONA TRAWKE

    Odpowiedz
  • mądra(2014-08-20 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd i Piechociński widzi deflację a społeczeństwo niestety nie. Leki 30 % w górę, opłaty za mieszkania co najmniej 10 % w górę, paliwo 5 - 10 % w górę, wszystkie pozostałe opłaty też około 10 % w górę, opłata abonamentu za r t v w górę, ,żywność na wysypisko, ale ceny w sklepach w górę, żłobki i przedszkola w górę. Dość mamony i cygaństwa. Społeczeństwo najlepiej wie jak mu się żyje. Okraść z waloryzacji emerytur to skandal i bezczelność.!!!

    Odpowiedz
  • czytelnik(2014-08-20 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    kwota wolna od podatku powinna być dawno podwyższona, bo od lat ani kwota wolna ani koszty uzyskania przychodu nie były waloryzowane, a Piechociński niech nie myli pojęć,bo się tym ewidentnie kompromituje, waloryzacja emerytur nie ma nic wspólnego z kwotą wolną, niestety takich "fachowców" mamy u władzy

    Odpowiedz
  • emeryt(2014-08-20 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Pracujący mimo większej kwoty wolnej od podatku dostaną podwyżkę minimalnego wynagrodzenia a emeryci i renciści nic poza tym. Kiedy będzie procentowa podwyżka emerytur i rent do podwyżki minimalnego
    wynagrodzenia?. Teraz okazuje się ,że po 30 -35 latach pracy mają mniej niż rozpoczynający pracę??? Mam na myśli " na rękę"!!! Mylę się ? Niech ktoś mnie wówczas poprawi w wyliczeniach.

    Odpowiedz
  • matematyk(2014-08-20 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Zwiększenie kwoty wolnej od podatku " i to dla wszystkich". Jakie to dobrodziejstwo? Ważne ,że ci "u góry" też na tym skorzystają czyli emeryci nie dostaną nic. Kiedy będzie przywrócony 40% podatek? O tym jakoś wszyscy zapomnieli.

    Odpowiedz
  • qaduq(2014-08-20 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    Timeo Danaos que dona ferentes . Podobnie zaczynam obawiać się podarków z PSL-u . Znalazł się nowy spec od emerytur , lasów i gospodarki . Gazoport rozgrzebany , a odpowiedzialność podzielona na dwóch ministrów . Kopalnie sprzedają własnym spółkom –hurtowniom własny węgiel poniżej kosztów produkcji , a te oferuję z 300^ przebiciem na rynek , powyżej ceny importowanego z zagranicy . Różnica płynie do kasy sitwy obsadzającej spółki węglowe i hurtowe . Nie ma reformy KRUS , ponieważ rozciągnięto parasol ochronny nad właścicielami latyfundiów , mających w posiadaniu ponad 400 i 1.000 hektarów , ale ściemnia się , że chodzi o ochronę chłopów , mających małe rodzinne gospodarstwa . A teraz jeszcze skok na emerytury . Pewnie to pomysł zdolnego ministra , który na obok stołka umowy śmieciowe i przetargi państwowych i samorządowych firm , gdzie w ofertach nie ma klauzuli wymagalności podania kwoty funduszu płac i wyliczonej stawki składki ZUS , co z miejsca likwiduje umowy śmieciowe . Niestety , do tej pory to był figurant gadający , ale od dziś ujawnił się , jako szkodnik interesów obywateli i zwolennik łamania praw kardynalnych . A to już czerwona kartka dla zielonego . Ta wypowiedź to co najmniej strata 20% głosów w wyborach samorządowych dla PSL , a tego już mu pozbawieni stołków nie przepuszczą .

    Odpowiedz