Rosja wprowadzi embargo na owoce, warzywa, mięso, ryby i nabiał z państw Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady i Norwegii. Poinformował o tym na posiedzeniu rządu premier Rosji, Dmitrij Miedwiediew.

Rosja ogłosiła listę zagranicznych towarów objętych embargiem. Znalazły się na niej między innymi: owoce, warzywa, nabiał i mięso. Embargo obowiązywać będzie rok i dotknie: kraje Unii Europejskiej, USA, Kanadę, Australię i Norwegię.

Zakazy obowiązywać będą od dziś. Na „czarnej liście” nie znajdą się produkty dla dzieci. Dmitrij Miedwiediew zapowiedział również, że embargo nie dotyczy produktów, które zostały zagranicą zakupione indywidualnie, a ich ilość odpowiada przepisom celnym. Premier Rosji dodał, że Moskwa rozważy ograniczenie lotów tranzytowych nad swoim terytorium, dal krajów które wprowadziły przeciwko Rosji sankcje, a także już wprowadza zakaz tranzytowych lotów dla ukraińskich linii lotniczych. Szef rządu zagwarantował, że państwo zadba o rodzimych producentów żywności i postara się zminimalizować ewentualny wzrost cen.