Już 70 proc. przychodów największych polskich firm IT pochodzi z kontraktów zagranicznych. Comarch zdobył właśnie nowe kontrakty w Europie, Ameryce Południowej i Azji. Jak się dowiedział DGP, firma dostarczy oprogramowanie m.in. dwóm dużym liniom lotniczym należącym do jednego z największych aliansów lotniczych w Europie.
Rozpoczął także realizację umowy z centralą Metro Group (sieć sklepów Makro, Real, Media Markt i Saturn), na mocy której usprawni komunikację między partnerami biznesowymi koncernu w wielu krajach na kilku kontynentach. Comarch podpisał także pierwsze dwa kontrakty w Azji Południowo-Wschodniej, na Filipinach i w Malezji.
– Podpisaliśmy nowe kontrakty, ale na razie nie możemy podać więcej szczegółów – potwierdza Marcin Warwas, wiceprezes Comarchu. Dodaje, że spółka w ciągu sześciu miesięcy otworzy też nowe oddziały w Malezji, Turcji i Brazylii. – Rozwijają się także ostatnio utworzone biura w Chile i Dubaju. Zawarliśmy tam pierwsze umowy, negocjujemy kolejne – zdradza Warwas.