Czy uważa pan, że produkty nikotynowe powinny podlegać regulacjom?
Tak, w pełni popieramy regulacje produktów nikotynowych, w tym elektronicznych papierosów. Należy jednak mieć świadomość, że nie zawierają one tytoniu i są o wiele mniejszym zagrożeniem niż pa-pierosy, więc traktowanie ich w taki sam sposób byłoby niewłaściwe. Jest dla mnie oczywiste, że różne produkty powinny podlegać różnym przepisom w zależności od swojego profilu ryzyka.
Biorąc to pod uwagę, chcielibyśmy, aby stosowane podejście stawiało na pierwszym miejscu bezpieczeństwo klienta i jakość produktu, jednocześnie zapewniając odpowiedni poziom wolności w zakresie innowacji, marketingu i dystrybucji, tak by nie hamować rozwoju kategorii produktów, które mogą pomóc palaczom ograniczyć palenie papierosów lub całkiem z niego zrezygnować.

Skąd możemy mieć pewność, że wasze produkty spełniają standardy jakości i bezpieczeństwa?
Stosujemy bardzo rygorystyczne podejście do odpowiedzialności za produkt i nigdy nie wprowadzilibyśmy na rynek produktu, który nie spełniałby naszych własnych wysokich standardów jakości i bezpieczeństwa, niezależnie od wymogów środowiska regulacyjnego. Obejmuje to testy toksykologiczne, wykorzystywanie w naszych liquidach wyłącznie nikotyny spełniającej standardy branży far-maceutycznej oraz przestrzeganie wszelkich zasad odnoszących się do produkcji, zawartości i oznaczania.

Ten artykuł pochodzi z dodatku Raport: Zbliżenie na redukcję szkodliwości produktów tytoniowych... Dlaczego to ma znaczenie?

Wszystkie artykuły i wypowiedzi:
Firmy tytoniowe powinny mieć udział w redukcji szkodliwości produktów tytoniowych
E-papierosy mniej szkodliwą alternatywą dla tradycyjnych papierosów
Przybywa innowacji na rynku tytoniowym
Polityka redukcji szkodliwości tytoniu
Wypowiedź Kingsley Wheaton: Produkty nikotynowe pod nadzorem
Wypowiedź Dr Richarda Tubb'a: Badania naukowe to podstawa
Trzy pytania do dr. Davida O’Reilly’ego, dyrektora ds. naukowych Grupy British American Tobacco
Wypowiedź Dr Delona Human'a,: Zapobiec setkom milionów zgonów