Grupa Domex - właściciel sieci elektromarketów Avans - złożyła do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu wniosek o ogłoszenie upadłości, podał portal nowiny24.pl. Nowiny24.pl ustaliły nieoficjalnie, że zobowiązania właścicieli sieci elektromarketów Avans sięgają 440 mln zł, z czego blisko jedna czwarta (ok. 110 mln zł) to zobowiązania wymagalne.

"Mająca siedzibę w podtarnobrzeskim Chmielowie Grupa Domex - właściciel ponad 250 sklepów Avans w całym kraju, może przestać istnieć. Szefowie firmy złożyli właśnie do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu wniosek o ogłoszenie upadłości! Jeśli do tego dojdzie, pracę może stracić nawet ponad dwa tysiące osób zatrudnianych przez firmę. Biorąc pod uwagę zadłużenie spółki, jest to największa sprawa upadłościowa w historii tarnobrzeskiego sądu" - czytamy w serwisie.

Fakt złożenia wniosku potwierdził Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu.

"Z przekazanej informacji wynika, że spółka utraciła płynność finansową i nie jest w stanie w terminie spłacać zobowiązań względem banków. Mogę jeszcze zdradzić tyle, że w obecnej sytuacji banki odmówiły właścicielom spółki udzielenia kolejnych kredytów. W piątek sąd podejmie decyzję, po rozpoznaniu wniosku o ogłoszenie upadłości" - powiedział portalowi sędzia Zygmunt Dudziński, rzecznik prasowy Sądu.

Sieć sklepów Avans oferujących przede wszystkim sprzęt multimedialny, RTV i AGD to najbardziej znana marka Domexu. Oprócz ponad 250 placówek handlowych w całym kraju, firma posiada dwa centra logistyczno-biurowe - w Koninie oraz w Chmielowie, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.