Bezrobocie w Unii Europejskiej bez zmian. Z danych urzędu statystycznego Eurostat wynika, że w styczniu w strefie euro było bez pracy 12 procent osób, a w całej Wspólnocie - 10,8 procent. Taka sytuacja utrzymuje się od października.

Ponad 26 milionów obywateli Unii, z czego ponad 19 milionów w eurolandzie - tyle osób, według Eurostatu, nie miało pracy w ubiegłym miesiącu. Problem ten dotyczył ponad 5,5 miliona młodych ludzi. W porównaniu z tym samym okresem w roku 2013 liczba osób na bezrobociu spadła, w strefie euro - o 67 tysięcy. Najmniej bezrobotnych było ponownie w Austrii - 4,9 procent obywateli, następnie w Niemczech - 5 procent i w Luksemburgu - 6,1 procent. Najwyższy poziom bezrobocia odnotowano w Grecji i w Hiszpanii. W tym ostatnim kraju bez pracy było 25,8 procent osób. Jeśli chodzi o Polskę, to w styczniu bezrobocie wyniosło 9,9 procent.

Dane Eurostatu różnią się jednak od tych, które podał Główny Urząd Statystyczny. Według GUS, stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 14 procent.