Za rok na rynku pojawi się pierwszy polski produkt z grafenem. Od niemal miesiąca państwowa spółka Nano Carbon prowadzi sprzedaż tego materiału. Każdego dnia do firmy trafia kilkanaście zapytań w sprawie grafenu. To Polacy opracowali tanią metodę wytwarzania wysokiej jakości tego materiału.

Do czego można użyć grafenu? - to ogranicza jedynie wyobraźnia. - Przedsiębiorcy są bardzo zainteresowani i chcą wdrożyć grafen do własnej produkcji - mówi Zbigniew Mularzuk prezes spółki Nano Carbon. Poszukują i oczekują współpracy przy konkretnych zastosowaniach tego materiału wyjaśnia prezes.

Według Zbigniewa Mularzuka jest duża szansa na to, że już za rok na rynku pojawi się polski produkt, który będzie zawierał grafen. Nano Carbon działa na rzecz polskiego biznesu i wszystkie dotychczasowe działania mają doprowadzić do tego, że w 2014 roku na rynek wejdzie polski produkt zawierający grafen dodaje Mularzuk. Nano Carbon sprzedaje próbki polskiego grafenu o wielkości jednego centymetra kwadratowego, koszt to 40 dolarów.

Grafen to nieznany dotąd materiał i może zrewolucjonizować świat - może zastąpić krzem.

To jest jednoatomowa warstwa węgla, w powiększeniu wygląda jak plaster miodu. Grafen jest 300 razy bardziej wytrzymały niż stal, jest elastyczny, przewodzi prąd i ciepło.