Giełda Papierów Wartościowych (GPW) w styczniu zaprezentuje nową strategię rozwoju do 2020 roku, poinformował agencję ISBnews prezes giełdy Adam Maciejewski. Zapowiedział też, że ma zamiar ubiegać się o kolejną kadencję na stanowisku prezesa GPW.
Reklama

"W styczniu zaprezentujemy naszą strategię. Wczoraj Strategia 2020 została zatwierdzona przez radę nadzorczą giełdy. Nie zaprezentujemy jednak wszystkiego, żeby się nadmiernie nie odkrywać" - powiedział ISBnews Maciejewski.

Wcześniej prezes GPW podkreślał, że nowa strategia warszawskiej giełdy ma kłaść nacisk na m.in. umiędzynarodowienie biznesu oraz rynek instrumentów pochodnych.

W rozmowie z ISBnews wskazał również, że będzie chciał kontynuować realizację strategii GPW jako jej prezes. Na początku przyszłego roku ma zostać ogłoszony konkurs na nowego szefa warszawskiej giełdy.

W kwestii platformy obrotu Aquis Exchange, Maciejewski wskazał, że w pierwszych tygodniach od jej uruchomienia, "wszystko idzie bardzo dobrze". Obecnie jest sześciu członków platformy i prezes GPW oczekuje, że w od I kw. 2014 r. liczba ta będzie rosła "istotnie". "Będziemy to mocno promowali w Polsce" - dodał prezes GPW.

Zaznaczył również, że przyszły rok będzie "decydujący" dla negocjacji o współpracy z CEESEG, a także zapowiedział aktywne uczestnictwo GPW przy nowych planach rozbudowy polskiego rynku kapitałowego, które w 2014 roku ma przygotowywać Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Skarbu Państwa.

Giełda Papierów Wartościowych prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 9 listopada 2010 r.