statystyki

Dlaczego tak dużo wydajemy na ubrania? Zdradzamy kulisy rosnących cen

autor: Beata Tomaszkiewicz, Patrycja Otto09.10.2013, 06:51; Aktualizacja: 09.10.2013, 15:55
Sprzedawca w sklepie

Na próżno szukać okazyjnych cen na metkach w marketach, które dotychczas słynęły z najtańszej odzieży na rynku. W tej chwili są one bliższe cenom z popularnych sieciówek niż tym z bazarów.źródło: ShutterStock

Odzież drożeje. Trudno wytłumaczyć to kosztami produkcji, bo te akurat maleją. Jednym z powodów są zimowe wyprzedaże – zanim sklepy obniżą ceny, muszą je podnieść. Dlatego z zakupami warto poczekać

Na wiosnę tego roku analitycy przewidywali spadki cen odzieży i obuwia. Miało się do tego przyczynić coraz silniejsze spowolnienie gospodarcze i idący za tym spadek popytu na artykuły niebędące towarami pierwszej potrzeby. Tymczasem nie dość, że nie jest taniej, to jest nawet drożej. – Odzież wierzchnia na jesień i zimę kosztuje o 5 proc. więcej niż w ubiegłym roku – mówi Marek Szostak, dyrektor ds. marketingu i rozwoju w Wójcik Fashion Group.


Pozostało jeszcze 92% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (7)

 • Marek(2013-10-09 08:42) Zgłoś naruszenie 00

  Ubrania są dla nas przeciętnych kupowane na końcu po opłatach, życie to podstawa na którą nam brakuje ubrania kupują bogacze, biznesmeni ,prezesi firm, spółdzielni są to karierowicze

  Odpowiedz
 • rozwiązanie!(2013-10-09 11:57) Zgłoś naruszenie 00

  nalezy zatem jak najszybciej rozpocząć program "ubranie dla młodych" oraz "ubrania na swoim" i dofinansować sprzedawców ubrań!

  Odpowiedz
 • Bobi.(2013-10-09 17:52) Zgłoś naruszenie 00

  Przeciętny emeryt obecnie nie śledzi podwyżek cen ubrań bo większość z nas ubiera się w " ciucholandach ". Dal nas jest to dobrodziejstwo bo inaczej trzeba by już wyjść na ulicę jak dawniej.Obecnie większość ludzi ubiera się w tych sklepach bo ich na nowe nie stać.

  Odpowiedz
 • frustracja(2013-10-09 18:26) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo trafna uwaga Marka. Jak mamy się wiarygodnie i profesjonalnie prezentować w pracy, skoro na w miarę przyzwoite ciuchy przydałoby się wziąć kredyt? Wszystko stoi na głowie. Zastanawiam się, kiedy wreszcie będę mogła przestać sie ubierać w tanich średnich sklepach młodzieżowych i zacząć ubierać się w sklepach dla dorosłych. Chyba nigdy.

  Odpowiedz
 • Wars(2013-10-09 19:34) Zgłoś naruszenie 00

  Aj tam przesadzacie, wcale nie trzeba iść na referendum, bo ubrania nie som drogie !!

  Odpowiedz
 • mabel(2013-10-10 15:30) Zgłoś naruszenie 00

  Niezleżnie od marki,czy firmy wszystko i tak jest made in China,India,Wietnam,czy Pakistan.Ropa drożeje a w cenę ubrań wlicza. się transport.Od tego roku po śmiertelnych wypadkach w przeciążonych maszynami fabrykach w Bangaladesh wprowadzono opłaty za ubezpieczenie pracowników.Globalny kapitalizm,globalny handel,włókna z butelek PET.Oto aktualna moda jesień 2013-zima 2014.

  Odpowiedz
 • Mirek(2014-04-28 22:22) Zgłoś naruszenie 00

  Ubrania drożeją i będą drożeć coraz bardziej. Dlaczego? Bo nie ma w kraju konkurencji. Taniocha z Chin już jest droższa ze trzy razy niż była. A przemysłu tekstylnego nie odbuduje się i w ciągu 10 lat. Nawet kasa niewiele zdziała bo nie ma ludzi którzy znają tę branżę. Co najwyżej będzie się produkować plastikową tandetę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane