statystyki

Giełdowe przekręty: Złowić naiwnego akcjonariusza i wzbogacić się jego kosztem

autor: Cezary Pytlos, Bartłomiej Mayer13.09.2013, 07:00; Aktualizacja: 13.09.2013, 10:59
Giełda nie jest kasynem. To sex shop. Gdyby zabawki z tego sklepu wystawić na ulicę, na pewno mogłyby budzić zgorszenie, i słusznie

Giełda nie jest kasynem. To sex shop. Gdyby zabawki z tego sklepu wystawić na ulicę, na pewno mogłyby budzić zgorszenie, i słusznieźródło: ShutterStock

Wszystkie państwa zazdrośnie strzegą monopolu na bicie pieniądza. Jednak są ludzie, którzy w pełni legalnie uruchomili konkurencyjne mennice. Jednak nie produkują w nich monet, lecz drukują akcje. Koszty są niewielkie, zyski niebotyczne. Mechanizm działania jest niezbyt skomplikowany, lecz zarezerwowany tylko dla wybranych.

Współczesny menniczy musi być nie tylko bogaty, lecz także powszechnie znany i ceniony. Bo to stanowi solidny fundament powodzenia operacji. Dobrze, by otaczała go także aura biznesowego sukcesu oraz wizjonerstwa. Wówczas jego kolejny rewolucyjny pomysł na zarobienie fortuny z łatwością kupi ulica, drobni giełdowymi inwestorzy czyhający na okazję zrobienia interesu życia.


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze FB:

Komentarze (4)

 • Dziwne(2013-09-14 12:12) Zgłoś naruszenie 00

  Dawno o tym pisałem w tym na łamach GP ale Państwo Tuska i jego pisarze POlityczni tematu nie widzieli:

  Tak wygląda prawie cała Giełda papierów wartościowych . Prezesi dzielą się z kolesiami niebywałymi gażami ,premiami ,zyskami bez względu na to czy firma ma zyski czy nie a akcjonariusze to wszystko niezamierzenie finansują .POtem prezesi i kolesie otwierają własny biznes a firmy którymi kierowali mogą już plajtować -co za różnica -nie Oni stracą . Państwo Tuska i zezwolenie na złodziejstwo.
  Wszyscy o tym wiedzą i dlatego tak stoi Bioton -od wielu lat ,PBG czy POlimex jak i wiele innych przewałek na których utopiły będąc w zmowie forsę nie swoją- zarządy NFI.Prezesi mają się nadal dobrze. Wszystko jest ukartowane a schemat notorycznie za przyzwoleniem Tuska się powtarza . Tak buduje On klasę średnią -samych oszustów! To wszystko zmowa gdyż naród który na to łoży nie ma prawa nic kontrolować a jak się dowiaduje to już jest za późno. Jak trzeba dokopać związkowcowi któremu Prezes na takie praktyki pozwalał to jest OK -a jak trzeba ujawnić dochody Prezesów to już jest ochrona danych osobowych naruszona. Takie państwo Pomyleńców!

  Odpowiedz
 • Tia ja kiedys w emisji pierwotnej(2013-10-15 14:49) Zgłoś naruszenie 00

  Kupiłem sporo Akcji jednego szanowanego Banku... ktory potem emitował akcje kolejnych serii... i każdą z coraz niższą ceną.

  Oczywiście straciłem sporo Kasy... czyli byłem Zwykłym Dawcą Kapitału.

  A NFI... to nawet nie chcę o tym pisać. Nawet NIK woli tego nie tykać

  Odpowiedz
 • andrzej(2014-01-27 16:14) Zgłoś naruszenie 00

  Cały rynek NC został utworzony do robienia tzw.wałków i wszyscy zainteresowani o tym wiedzieli, tylko ulica kupująca akcje dowiadywała się o tym na końcu.Jak kurs już był po 1 czy 2 gr.Na rynek z wysokimi wycenami wchodziły spółki bez majątku za to z bujnymi planami, z których potem nic nie wychodziło.Przykłady można mnożyć.

  Odpowiedz
 • e2(2014-04-08 09:03) Zgłoś naruszenie 00

  nie kupwoac ****** i wsio!a tsuek bedzie na g.nie z banda 4rga!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane